Oscar-díjat kapott Will Smith, majd bocsánatot kért, amiért megütötte Chris Rockot
A színész könnyek között vette át a díjat.
A színész könnyek között vette át a díjat.
Fantasztikus siker! A tervező magyarul is köszönetet mondott.
Magyar idő szerint hétfő hajnalban rendezték meg a 94. Oscar-gálát. Sipos Zsuzsanna, a Dűne berendezője Oscar-díjat kapott, Will Smith levert egyet Chris Rocknak, az egy siket család egyetlen halló tagjáról szóló CODA lett a legjobb film. Ez volt percről percre tudósításunk a ceremóniáról.
Egy rakás díjjal térhet haza a 94. Oscar-gáláról a Dűne és A kutya karmai közt, néhány kategóriában azonban komoly meglepetések várhatók. Vagy nem. A filmes világ legnagyobb eseménye – egy-két kivételtől eltekintve – már évek óta képtelen leszakadni arról, hogy a papírformát hozza, de a látványtervezés kategóriában jelölt Sipos Zsuzsannáért idén is érdemes lesz követni a ceremóniát a magyar filmrajongóknak. Ráadásul Ukrajna mellett is szenvedélyes kiállásokra lehet számítani. Esélylatolgató cikkünk következik.
Az egyik házigazda felvetette, hogy játsszanak be tőle egy videoüzenetet, de egyes források szerint az ukrán elnök sem akarja a felszólalást.
Négy Oscar-díjra jelölték, és minden esélylatolgatás szerint legalább egyet meg is kap a Vezess helyettem című film, amely Murakami Haruki egyik novellájára épít, de egészen különleges és mesteri világot teremt magának. És persze a nézőknek.
Tavaly igazi kedvenc lett a Sundance Filmfesztiválon, idén pedig három kategóriában is esélyes az Oscar-gálán a CODA, amely egy siket család egyetlen halló tagjának szemtelenül vicces, lélekemelő felnövéstörténete. Az akadémia valószínűleg egy technikásabb filmet díjaz majd a legjobb film kategóriában, de a nemzetközi rajongás nagyon is érthető Sian Heder rendezése körül.
Hét Oscarra jelölték a Belfast című filmet, amely az író-rendező Kenneth Branagh zaklatott gyerekkoráról szól az északír konfliktus sűrűjében. És ez nem csoda, bár nem azért, mert annyira zseniális lenne a film, hanem mert pont olyan, amit az Amerikai Filmakadémia leginkább szeretni szokott.
A harmóniáról sokféleképpen lehet beszélni. A Beatles, Murakami kedvenc zenekara, ezt két és fél percben tette a Drive My Car című dalában. Murakami 39 oldalon írta le ugyanezt, a Vezess helyettem rendezője, Hamagucsi Rjúszuke végig nyugtalanságban és harmóniában eltöltött három órát varázsolt belőle.
Kenneth Branagh a szülőhelyére emlékezik a Baftán díjazott és Oscar-jelölt filmjével, a Belfasttal, amelyben felidézi azt is, hogyan kezdődtek Észak-Írországban a katolikusok és a protestánsok között a harcok.
Regina Hall, Amy Schumer és Wanda Sykes lesz az 94. Oscar-díjátadó házigazdája – jelentette be kedden az amerikai filmakadémia.
Sipos Zsuzsannát, a Dűne berendezőjét a film látványtervezőjével, Patrice Vermette-vel közösen Oscar-díjra jelölték a legjobb látvány kategóriájában. A Magyarországon forgatott sci-fi a filmes szakember sokadik nemzetközi produkciója, korábban dolgozott a Szárnyas fejvadász 2049-ben, a Gemini Manben és a Borgiákban is.
Kristen Stewart behúzta élete első jelölését, a legjobb nemzetközi film kategóriában pedig nyerhet a norvég A világ legrosszabb embere. A Dűne és A kutya karmai közt a gála legnagyobb esélyesei, de a Belfastnak sincs oka szégyenre. Magyar jelölt is van a legjobb látványtervezés kategóriában.
Az összetartozás, a barátság, az identitáskeresés, a siker és a zavarodottság sokszögében játszódó, magával ragadó alkotásaival a filmtörténetbe igyekvő norvég rendező, Joachim Trier legújabb filmjében egy percre még az idő is megáll.
Tomás, a halottfotós nem megy Amerikába.