Pikó András nem támogatja a fővárosi polgármesterek találkozóját
A józsefvárosi polgármester elismeri, hogy a Közgyűlésben krízishelyzet van, de szerinte a megválasztott képviselőket nem pótolhatják a kerületvezetők.
A józsefvárosi polgármester elismeri, hogy a Közgyűlésben krízishelyzet van, de szerinte a megválasztott képviselőket nem pótolhatják a kerületvezetők.
A VIII. kerületi polgármester több ponton cáfolta az építészeti államtitkár projektről tett kijelentéseit. Szerinte a helyieknek továbbra sincs ráhatásuk a projektre, ami még módosult formájában sem tetszik nekik.
Az önkormányzat mellett civilek is részt vettek felperesként az eljárásban, egy magánszemély egészséges környezethez és testi egészséghez való alapvető jogának megsértéséről azt mondta ki a bíróság, hogy ezt a környezetvédelmi hatóságnak kellett volna észlelnie.
Komoly kockázatokat talált a Palotanegyedben végzett bontás kapcsán a statikai vizsgálat – írta a józsefvárosi polgármester.
A nyolcadik kerületi Diószegi Sámuel utcában élő bérlőknek azért kell menniük, mert az ingatlanokat államosították, hogy ott építsenek új szárnyat a Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek.
Átvágták a kábeleket, papíron meghibásodtak és eltűntek a hivatali laptopok és az adatrögzítők – így hagyta ott a Fidesz az I. kerületi önkormányzatot. Csakhogy a Budavár irányítását átvevő ellenzéki összefogás sem volt jobb: mindenki azonnal a köztisztviselői fizetés többszörösét és drága mobilt akart, de 1 millió forintos íróasztalt is kellett venni – minderről kitálalt a Fülke Extrának adott interjúban a kerület egykori jogi vezetője, dr. Tarjányi Tamás. Elköveti-e Magyar Péter ugyanezt a hibát? Mi lett a NER-kedvencek bérlakásaival a Budai Várban? Hogyan számláz kétszer ugyanazért a munkáért egy ügyvédi iroda? És tényleg ennyire „egykutya”, bárki irányítja is egy önkormányzatot? Hallgassa meg közéleti podcastunkat!
Egy kormányrendelettel elvették a Józsefvárosi Önkormányzattól a közútkezelői engedélyek megadásának jogát, és a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatalra ruházták azt át. A képtelen helyzetről Pikó András, Józsefváros polgármestere és Tompos Márton, a Momentum elnöke is beszámolt.
A kerületi polgármester szerint nem készültek el a bontással kapcsolatos vizsgálatok, így veszélyes lehet elkezdeni a munkákat.
Több feljelentést is tettek az ügyben.
Szili-Darók Ildikó a polgármester-választáson a szavazatok 1,69 százalékát szerezte meg, de a kompenzációs listáról bekerült a képviselő-testületbe.
Választás rendje elleni csalást gyanít Józsefváros újrainduló ellenzéki polgármestere, mert az egyik kormánypárti képviselőjelölt rokonának két kerületi lakásába, összesen 171 négyzetméterre, 82 választópolgár van bejelentve.
A józsefvárosi polgármester minden hónapban félretett a fizetéséből, összesen ötmillió forintot szán a kampányra.
A szocialisták szerint a polgármester pálfordulása akadályozta meg az összefogást.
A Magyar Rádió ikonikus épületei helyén épülhet meg a katolikus egyetem új campusa.
Kérdés, hogy mi lesz a családokkal, akiknek a lakhatása így bizonytalanná válik.
Józsefváros polgármestere bizakodóbb az esélyeit illetően, mint 2019-ben. Pikó András parkolóházak helyett inkább bérlakásokat építene, a kerület rosszabb környékeit pedig úgy újítaná fel, hogy az társadalmilag igazságos legyen. A politikussal egyebek mellett lakáspolitikáról, a Diószegi Sámuel utca jövőjéről és arról is beszélgettünk, hogy miért jó, ha a helyieknek fizetniük kell a parkolásért.
Pikó András szerint az államosítás 500 ember otthonát veszélyeztetni.
A fővárosi főispán ismét megpróbálkozik a VIII. kerülettel.
Pikó András polgármester szerint kétszáz család kerülhet az utcára. Az egyetemet ez nem nagyon érdekli.
Pikó András polgármester szerint szociális katasztrófa fenyegeti a kerületet.