Nyomozás indulhat a Portik-Laborc találkozók ügyében
A nemzetbiztonsági bizottság februárban dönt Gyurcsány volt titokminisztere meghallgatásáról, írja a Magyar Nemzet.
A nemzetbiztonsági bizottság februárban dönt Gyurcsány volt titokminisztere meghallgatásáról, írja a Magyar Nemzet.
Alkuval próbálják meg rábírni a magyar rendőrök a több emberöléssel kapcsolatban felbujtással gyanúsított Portik Tamás egyik, Kanadában, nemzetközi körözés alapján elfogott ismerősét, hogy terhelő információkat szolgáltasson Portikra - értesült a hvg.hu. K. Zoltánt itthon csalás miatt több év szabadságvesztésre ítélték, de a bírói döntés kihirdetése előtt eltűnt Magyarországról.
DNS-mintákat vizsgálnak jelenleg a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai, hogy megtudják, a Seres-gyilkosságban bűnsegédként gyanúsított B. László DNS-e egyezést mutathat-e más bűncselekményekben rögzített mintákkal – értesült a hvg.hu a férfi ügyvédjétől, Danyi Csabától. Szerinte egy tanú vallomására alapozzák a rendőrök a nyomozást. Prisztás József meggyilkolásának ügyében, ahol Portik Tamást tartják felbújtónak, a rendőrök a nyomozás befejezésére készülnek.
Kétszer bizonyosan találkozott Laborc Sándor a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatójaként Portik Tamással, az Energol Rt. előzetes letartóztatásban levő volt vezetőjével - írta keddi számában pontosan meg nem nevezett forrásból származó értesülését a Magyar Nemzet.
Már emberölésként kezeli a Nemzeti Nyomozó Iroda a 2002-ben eltűnt Radics-család ügyét, a Portik Tamással kapcsolatos bűntettek részeként – értesült a hvg.hu. A rendőrség ezt megerősítette, de a részletekről nem kívánt nyilatkozni. Közben kiengedték az előzetes letartóztatásból a Portik-ügy egyik érintettjét, akit Prisztás József megölésével kapcsolatban bűnsegédlettel gyanúsítanak.
Ötmillió forintot kellett volna fizetnie egy nyomozó által megnevezett ügyvédnek egyik alkalommal azért, hogy kiengedjék az előzetesből - állítja lapunknak adott interjújában Tasnádi Péter, akit az éjszakai élet ismert vállalkozójaként tartanak számon. A több ügy miatt is börtönbüntetését töltő egykori üzletember szerint korrupt rendőrök kreáltak ügyeket ellene, mint ahogy más ismert bűnügyek vádlottai ellen is. Tasnádi Péter a megjelenés előtt élettársa révén letiltotta az interjút, a sajtótörvény alapján közöljük a szöveget.
Ostobaság, hogy a Kaméleon című játékfilm Portik Tamás életéről szólna - mondták a hvg.hu-nak adott interjúban a film készítői, Goda Krisztina rendező és Divinyi Réka forgatókönyvíró. A film fő karakteréről a Heti Válasz és a Hír TV is azt sugallta, hogy az olajmaffia-ügyben érintett Energol nevű cég volt vezetőjéről mintázták. Olyan hírek is szárnyra kaptak, hogy a produkciót a kilencvenes évek alvilági gyilkosságai miatt előzetes letartóztatásban lévő férfi maga rendelte meg.
A Terrorelhárítási Központ szerint önkéntes alapon viselte elfogása után a feltűnő narancssárga kezeslábast Magyar Róbert és Portik Tamás is. A guantánamói börtöntelepről ismerős ruhadarabot idehaza nem rendszeresítették, pedig a rendőröknek csak ilyen eszközöket szabadna használniuk. A TEK egyedi engedélyt kapott a BM-től, miközben a rendőrök évek óta küzdenek azért, hogy egy számukra akár életmentő jelentőségű felszerelést legálisan használhassanak.
Kilencven nappal meghosszabbították Portik Tamás és négy társa előzetes letartóztatását. Az olajszőkítési ügyleteiről elhíresült Energol Rt. egykori igazgatóját a szegedi Csillag börtönből Budapestre szállítják, és ott hallgatják ki – írta a Magyar Nemzet szerdán.
A Nemzetbiztonsági bizottság előtt számolhatnak be az Alkotmányvédelmi Hivatal és Katonai Szolgálat vezetői arról, hogy milyen kapcsolat szövődött a kilencvenes évektől kezdve a titkosszolgálatok és az olajszőkítés miatt elhíresült Energol vezetői között. A cég egyik volt irányítója, Portik Tamás elleni nyomozásra vonatkozóan úgy tudjuk, a rendőrök egy védett tanú vallomására alapozva haladnak előre.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) cáfolta a Portik Tamás és társai ellen folyamatban lévő büntetőeljárás vezetőjének menesztéséről szóló híreket. Lapunkkal korábban csak annyit közöltek, nem nyilatkoznak, mert ez "személyzeti kérdés".
Tasnádi Pétert is kihallgatták tanúként a Nemzeti Nyomozó Irodán a kilencvenes években történt több emberölési ügy felbujtásával gyanúsított Portik Tamás ügyében – értesült a hvg.hu. Tasnádi ügyvédje, Tuza Péter "nem tud erről", igaz, jelenléte nem is törvényi kötelezettség ilyenkor. Lapunk úgy tudja, leváltották a Portik elleni nyomozás vezetőjét, akinek még a rendőrségtől is távoznia kellett.
Nem volt intimitás közte és Portik Tamás között, de előfordult, hogy utóbbi elvitte magával az éjszakai élet meghatározó alakjainak – köztük Vizoviczki Lászlónak – a tárgyalására – nyilatkozta a Heti Válasznak Kármán Irén. Az olajügyekről korábban könyvet író és filmet forgató újságíró arról is beszélt, hogy milyen kapcsolat fűzte az SZDSZ egyes vezetőihez, és hogy megverése mögött Portikot gyanítja-e.