Leállította magyarországi olajszállításait egy orosz cég
A Reuters szerint a Rosznyeftyhez tartozó Basnyefty Magyarországon a Molnak szállított, de nem politikai okok miatt állt le a szállítás.
A Reuters szerint a Rosznyeftyhez tartozó Basnyefty Magyarországon a Molnak szállított, de nem politikai okok miatt állt le a szállítás.
Két éve még Vlagyimir Putyinnak kellett megmentenie az orosz olajóriást, melyet pénzügyi katasztrófa fenyegetett az alacsony árak és az Oroszország elleni szankciók miatt. Most viszont a pénzügyi gondokkal küszködő orosz állam kap pénzt a Rosznyefty-től, méghozzá dollármilliárdokat.
A Rosznyefty vezetője levélben szólította fel az államfőt, hogy biztosítsanak adókedvezményeket az olajfeldolgozó ágazatnak, amivel kompenzálni lehetne az adózásban bekövetkezett, az ágazatra nézve kedvezőtlen változásokat, máskülönben 2017-re benzinhiány alakulhat ki az országban.
A Gazprom vezetékesgáz-exportmonopóliumának megszüntetésére kérte fel az orosz kormányt a Rosznyeft, Oroszország legnagyobb olajipari vállalata - számolt be szerdán a RIA Novosztyi hírügynökség.
Egyetlen év alatt annyit keresett a legnagyobb orosz olajvállalat elnöke, amennyi a 100. leggazdagabb magyar teljes vagyonának a fele. Még az ottani vasúttársaság vezetője is multimilliomos.
Ennyi volt, úgy néz ki, nem lesz Déli Áramlat. Az oroszoktól Bulgárián és Szerbián át Magyarországon is átfutó orosz gázvezeték tervét Vlagyimir Putyin hétfőn vetette el. De mégis, miért döntöttek így az oroszok és miért épp most? Minket hogyan érint ez a dolog? Mekkora arcvesztés ez a gázvezetéket olyannyira támogató magyar kormánynak? A paksi bővítésre mindez milyen hatással van? Megpróbáljuk elmagyarázni.
Orosz lapértesülés szerint a Rosznyefty olajvállalat intézkedések egész sorát javasolta Vlagyimir Putyin elnöknek a válság és a nyugati szankciók által sújtott hazai gazdaság támogatására, kezdve a külföldről származó nukleáris hulladékok importjának leállításától a külföldi cégek ipari berendezései kivitelének megtiltásán keresztül a Déli Áramlat gázvezeték projektjének befagyasztásáig. A Kreml tagadta, hogy Igor Szecsin, a legnagyobb orosz olajvállalat vezetője ellenszankciókról szóló javaslatot terjesztett az államfő elé.
A Rosznyefty (Rosneft) orosz olajvállalat kedden bejelentette, hogy amerikai partnerével, az ExxonMobillal megkezdte a szénhidrogénkincs feltárási munkálatokat a Laptyev-tengeren.
Igor Szecsin, a Rosznyefty (Rosneft) vezető orosz olajvállalat és egyben a világ legnagyobb tőzsdén jegyzett olajcégének az elnöke 1,5 ezer milliárd rubel (41,6 milliárd dollár) pénzügyi támogatásért fordult az orosz kormányhoz, hogy a nyugati szankciók okozta károkat enyhíthessék. Ennyi a cég nettó adóssága.
Negyedéves jelentésében bevételi adatainak javulásáról számolt be a nagy-britanniai BP olajipari cég, de kiemelte, hogy további nemzetközi szankciók kedvezőtlenül érinthetik oroszországi befektetéseit.
A Rosznyefty tulajdonrészt szerzett a Pirelli abroncsgyártóban egy pénteki bejelentés szerint.
Oroszország a tervezettnél egy évvel korábban, már jövőre eladja a Rosznyefty cégben lévő állami részesedés egy részét, cég a világ legnagyobb tőzsdén jegyzett olajvállalata.
Saját cégének részvényeiből vásárolt a Rosznyefty (Rosneft) vezetőinek egy része - tudatta a vállalat szerdán.
A Rosznyefty (Rosneft) vezető orosz olajipari vállalat, amely egyben a világ legnagyobb tőzsdén jegyzett olajcége, 2,4 ezer milliárd rubel (66,1 milliárd dollár) értékben tervez kibocsátani kötvényeket adóssága refinanszírozására.
A Rosznyefty (Rosneft) tovább növeli részesedését az olasz Saras olajfinomítóban - jelentette be hétfőn az orosz olajipari óriásvállalat.
Senki más nem is indulhatotot, így nem meglepő, hogy a Gazprom és a Rosznyefty osztja el egymás közt a sarkköri szénhidrogén-termelési jogokat. A két gigásznak így is sokba volt a deal.
A nevető harmadik szerepébe kerülhet a Rosznyefty, miután befagytak a múlt heti moszkvai egyeztetések a Kínába exportálandó gázról a Gazprom és Hszi Dzsinpoing új kínai miniszterelnök között.
Egész Európának az orosz gázra fáj a foga, de mint már korábban többen is, most lehet, hogy a Brittish Petrol (BP) tett rossz lóra. Putyin embere ülhet az igazgatótanácsba, és akár a Déli Áramlat azeri alternatívájaként gründolt álmára is keresztet vethet.
Dmitrij Medvegyev kedden jóváhagyta Igor Szecsin volt első miniszterelnök-helyettes kinevezését a Rosznyefty élére.
Közös vállalatok létesítéséről, egymás projektjeiben való részvételről szóló megállapodást írt alá az orosz Rosznyefty és az amerikai Exxon Mobil. A kőolaj-óriások képviselői Vlagyimir Putyin jelenlétében írták alá az együttműködési megállapodást.