Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Senki más nem is indulhatotot, így nem meglepő, hogy a Gazprom és a Rosznyefty osztja el egymás közt a sarkköri szénhidrogén-termelési jogokat. A két gigásznak így is sokba volt a deal.
Az RT Newst szemléző enerigiainfo.hu szerint a Gazprom is, a Rosznyeft is sokat fizetett azért, hogy mások ne jussanak engedélyhez. A négy éve a Duma által kötött megállapodás értelmében a két energeitikai óriás összesen 2,6 milliárd dollár értékű rubelt kell fizessenek a koncessziós jogokért. A jogalkotók azért biztos,ami biztos, megtámogatátták a két, állami többségi tulajdonú céget azzal is, hogy törvényt hoztak róla: csak azok a cégek pályázhatnak további sarkköri termelési engedélyekre, amelyeknek több mint fele állami tulajdonban van (és legalább 5 éves tapasztalattal rendelkeznek a zord körülmények között való szénhidrogén-termelésben).
Így bár érdeklődő még akadt volna, de a nayrészt magánbefektetők kezében lévő Lukoil éppúgy nem fért át ezet a szűrőn, mint az erős politikai kapcsolatokkal rendelkező Szurgutnyeftyegaz, vagy a szintén a tulajdonlás arányai miatt kizárt Tatarnyefty.
Még így is majdnem sikerült a két nyertesnek összekapnia, mert márciusban még úgy állt a heylzet, hogy ugyanazért a termelési területért is versengenek a cégek. A helyzetet Dmitrij Medvegyev miniszterelnök határozattal kezelte: két lelőhely a Barents-tengeren a Rosznyeftyhez, három, a Kara-tengeren fekvő pedig a Gazpromhoz kerül. Ezen túl a Gazprom 17 tengeri mezőhöz jutott hozzá, a Rosznyefty 12-höz.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.