Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Saját cégének részvényeiből vásárolt a Rosznyefty (Rosneft) vezetőinek egy része - tudatta a vállalat szerdán.
A részvényvásárlók között van Igor Szecsin, a Rosznyefty, a világ legnagyobb tőzsdén jegyzett olajcégének az elnöke, és a cég több vezető beosztású tisztségviselője. A Rosznyefty-részvényekre költött összeget nem hozták nyilvánosságra.
A vásárlást a Tokióban tárgyaló Igor Szecsin is megerősítette. Azt mondta, hogy az ukrán események miatt bizonytalanná vált piaci körülmények következtében csökkent a Rosznyefty-részvények ára és "az természetes, hogy egy üzletember kihasználja az így kialakult helyzetet."
Az olajcég elnöke azt mondta továbbá, hogy "a Rosznyefty meglehetősen nyugodtan fogadja az Ukrajnában kialakult helyzetet, ami nem tarthat sokáig".
Igor Szecsin tavaly augusztusban vásárolt először Rosznyefty-részvényeket, akkor 5,564 millió dollárért és ezzel a piacon forgó részvények 0,0075 százalékos tulajdonosa lett. Ugyanabban a hónapban a cég elnöke 58,8 millió dollárért 0,0849 százalékra növelte részvénypakettjét.
A cég a teljes orosz olajtermelés 40 százalékát adta 2013-ban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.