Bill Gates vs. Steve Jobs: jön a musical
Egy egészen különleges musical kerül tavasszal a Broadway-re. A téma két tech-zseni, Bill Gates és Steve Jobs versengése.
Egy egészen különleges musical kerül tavasszal a Broadway-re. A téma két tech-zseni, Bill Gates és Steve Jobs versengése.
Vér nem folyt, pofon sem csattant, de azért kár, hogy a trailerek előre lelőtték a drámai csúcspontokat. Azt viszont nem sajnáltuk, hogy kicsit színpadias lett a nálunk csak most bemutatott Steve Jobs. Nem használunk Mac-et, és több köztünk az androidos is, de ezt a filmet így is meg tudtuk szeretni.
Kilenc évvel és egy nappal ezelőtt, San Franciscóban ismerhetett meg a világ egy telefoncsodát, az iPhone-t.
A Jungle nevű calais-i menekültváros falára festett a brit graffitiművész, Banksy. Üzenete elég egyszerű: "sokan azt hiszik, a bevándorlás elvonja az ország erőforrásait, pedig Steve Jobs is egy bevándorló gyermeke volt" - legalábbis így kommentálta a készítő a Facebook-oldalán a festményt. Steve Jobs Apple-alapító édesapja szír bevándorló volt, a cég ma évi több mint 7 milliárd dollár adót fizet.
Meglehetősen szokatlan formában készítették el a QuartSoft marketingügynökség dolgozói a legendás Apple-vezér életrajzát.
Egyre több cégnél jönnek rá, hogy a megbeszélések jelentős része teljesen felesleges. Amikor azonban hatékonyságot kellene növelni, nagyon nehezen megy a meetingek megreformálása.
Az életrajzi filmek mindig is jól mentek a mozikban, a Passió vagy a Wall Street farkasa több száz milliót dollárt hozott össze. Kérdés, hogy az Apple legendás vezéréről szóló Steve Jobs túl tudja-e szárgyalni a Jézus életéről szóló film (anyagi) skerét.
Laurene Jobs több forrás szerint is megpróbálta megakadályozni Danny Boyle filmjének elkészülését – odáig merészkedett, hogy személyesen hívta fel a színészeket, ne vállalják el a főszerepet.
A Twitterre fényképet tett ki, az Apple dolgozóinak pedig e-mailt küldött Tim Cook.
Mark Zuckerberg egy indiai tárgyalásán árulta el, hogy az országban tett korábbi látogatása komoly hatással van a Facebookra, az útra pedig Steve Jobs bátorította.
Újabb előzetes érkezett az Apple-vezér életének három fontos pillanatát kiemelő filmhez.
Még a Szilícium-völgyben is lehet valaki nagyon sikeres, akkor is, ha "csak” bölcsészdiplomája van. Bár sokan ezen tanulmányokat üzleti szempontból inkább a kellemes, de haszontalan kategóriába sorolják, mások azt hangoztatják, hogy nem feltétlenül a végzettség, hanem a megszerzett kompetenciák és a tanulni tudás a legfontosabb, amit az egyetem adhat.
Fassbender őrjöng, fenyeget, ünnepel: megérkezett a második előzetes a Steve Jobs-filmhez, amelyből végre több minden kiderül a várva várt szuperprodukcióról.
Ami a valóságban sajnos már nem történhetett meg, azt az alábbi videó elénk tárja: akár így is bemutathatta volna Steve Jobs az Apple okosóráját.
Semmit nem lő le a sztoriból, mégis fokozza a várakozást az egyperces előzetes, amiből végre mozgásban is láthatjuk, hogyan alakítja Michael Fassbender az Apple-vezért.
A haldokló Steve Jobs annak idején nem engedte, hogy kollégája, Tim Cook odaadományozza neki mája egy részét – derül ki az Apple cég néhai társalapítójának március végén megjelenő új életrajzából.
Ma lenne 60 éves Steve Jobs, az Apple egyik alapítója. A céget jelenleg vezető Tim Cook ebből az alkalomból idézte fel Jobs egyik kijelentését, melyet minden embernek üzent.
Néhány hete kezdték forgatni a filmet, de év végéig sem kell várnunk a bemutatására.
A Danny Boyle-féle mozifilm, ami egyszerűen csak a Steve Jobs címre hallgat, 2016-ban kerülhet a mozikba, az Apple két fő alakját pedig Michael Fassbender és Seth Rogen alakítja majd.