Szegeden szeretnek civilekkel politizálni
Civil egyesület áll Botka László, szegedi szocialista polgármester mögé. A jelenség nem új, mégcsak nem is egyedi.
Civil egyesület áll Botka László, szegedi szocialista polgármester mögé. A jelenség nem új, mégcsak nem is egyedi.
Másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedett egy ember abban a szegedi lakásban, amelyben kedd reggel tűz ütött ki.
Többségi tulajdonos lett Oláh János egyik cége, az Orgplan Zrt. a Szegeden, Hódmezővásárhelyen és több más csongrádi településen műsort szolgáltató Telin Telekommunikációs Kft.-ben.
Profi Futball Kft. néven új, a labdarúgó NB III Alföld csoportjában KITE-Szeged néven csapatot is működtető cég alakult Szegeden, amelynek elsődleges célja a város labdarúgásának felvirágoztatása - hangzott el szerdán, a szegedi városháza sajtótermében tartott tájékoztatón.
Immár biztos, hogy jövőre Szeged rendezheti a londoni olimpiára is kvalifikáló kajak-kenu világbajnokságot - tájékoztatta szombaton az MTI-t Schmidt Gábor, a hazai sportági szövetség (MKKSZ) főtitkára.
A független színházak támogatásának harmadát visszatartják idén. Az előadóművészeti törvény VI-os kategóriájába sorolt társulatok támogatását szolgáló pályázat anyagi fedezetét kurtítják meg. Az érintett társulatok tanácstalanok, de annyi biztos, hogy idei terveik nagy részéről lemondhatnak, sokuk túlélése is kétségessé válik.
Súlyos, életveszélyes sérülésekkel szállítottak kórházba a mentők csütörtökön egy nőt, akit elgázolt egy kisteherautó Szegeden; a jármű vezetője megállás és segítségnyújtás nélkül elhajtott a helyszínről, őt később az utcán eszméletlen állapotban találták meg a rendőrök - közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A Maroson levonuló árhullám miatt újra emelkedni kezdett a Tisza vízszintje Szegednél, ahol a vízállás péntek délután meghaladta a 820 centimétert.
Szegednél tetőzik a Tiszán levonuló árhullám, a folyó vízszintje kedden kora délután 810 centiméter volt – közölte az Alsó-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság ügyeletvezető-helyettese.
Magyarországon elsőként a szegedi Gál Ferenc Hittudományi Főiskolán indul egyháztörténeti mesterszak -közölte Bartucz Katalin, a Szeged-Csanádi Egyházmegye sajtóreferense.
Másodfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el az Alsó-Tisza vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (ATIKÖVIZIG) szombat reggel a Tisza bal partján a szerb országhatártól a Maros torkolatáig, illetve a jobb parton szintén a határtól az algyői vasúti hídig - közölte az igazgatóság ügyeletese az MTI-vel.
B. Nagy László közgazdászt javasolja a csongrádi megyeszékhely polgármesterjelöltjének a Fidesz szegedi szervezete – jelentette be Gyimesi László, a párt helyi elnöke.
Új technológiák, a könyvtár mint a találkozás és a véleménycsere helyszíne - a könyvtáraknak alkalmazkodniuk kell az új nemzedékeknek a legkülönfélébb elvárásaihoz, hogy állják a versenyt az internettel és a netes tartalmakkal - vélekedtek a Bécsben megrendezett könyvtáros kongresszus résztvevői. Szegeden az ország első "intelligens könyvátrát" használhatják az egyetemi könytárba látogatók.
Május végén egy hétre a borászok, további két napra pedig a kézművesek foglalják el Szeged központját. A város napját május 21-én ünneplik, mert a település 1719-ben a Bécs melletti Laxenburgban “a királyi jóakarat és kegyelem kitetsző tanúsága- és jutalmaként” ekkor nyerte el a szabad királyi város rangot, igaz, nem először: a címet első alkalommal a tatárjárás után, 1247-ben IV. Béla adományozta a városnak.
Szegeden félpályás forgalomlassító demonstrációt tartott az M43-as autópályánál mintegy 20 alvállalkozó cég, 60-70 munkagéppel - olvasható a Szeged Kurir oldalán.
Zhao, Balázs és Hangya a Szegedi Fegyház és Börtön, közismertebb nevén a Csillagbörtön lakói, hosszú évek óta ülnek. Egyiküknek, bár 11 évet börtönben töltött már, még 19 évet kell leülnie tettéért, és a többiek sem kaptak ennél enyhébb büntetést. Bűnüket nem részleteznénk, ők maguk kértek minket erre. Nem büszkék rá. Amiről a börtön tanulószobájában és celláikban ehelyett beszélgettünk, az a művészet, a festés és a börtönlét.
Ezután nem tarthat istentiszteletet a román közösség a szegedi szerb ortodox templomban, erről hivatalos levélben értesítette a szerb pap a románt; az elmérgesedett helyzetben szó volt elmaradt takarításról, a románok által felhasznált, szerbek által vett faszénről és tömjénről - írta csütörtöki számában a Délmagyarország.
A címvédő MKB Veszprém nyerte a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután szombaton a balatonfüredi négyesdöntő fináléjában óriási izgalmak után büntetőkkel legyőzte a Pick Szeged együttesét.
Borzkölyköt találtak Szeged környékén húsvét előtt. Az állatot a Szegedi Vadasparkban, az intézmény Természetvédelmi Mentőközpontjában gondozzák. Ha lehetőség lesz rá, visszaengedik a természetbe.
Huszonnyolc különböző országban gyártott, több mint 10 ezer darab különböző hardver, mintegy 230 tonnányi számítógép pihen egy elhagyatott szegedi szovjet laktanya épületében. Folyosónyi gépek között jártunk, és megtudtuk, hogy már a nyolcvanas években is voltak "BKV-ügyek". Dr. Muszka Dániel, matematikus volt alkalmi idegenvezetőnk, akinek a magyar számítástechnika egyik úttörőjeként, szinte minden egyes csavarról van egy sztorija. Történetek abból a korból, amikor a megabyte is csak elméletben létezett, és az első találkozás a magyar műállattal, a szegedi katicával.