Lefejezések miatt kapott életfogytiglanit két férfi Svédországban
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítéltek két férfit terrorista bűncselekmények miatt hétfőn Svédországban.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítéltek két férfit terrorista bűncselekmények miatt hétfőn Svédországban.
Az asszír keresztény nőkből álló csapat az észak-szíriai el-Kahtáníja török határ menti város egyik elhagyatott malmának területén kapott kiképzést, a csapat még csak ötven tagú.
Több tucat civil vesztette életét a szíriai fővárosban, Damaszkuszban és környékén a vasárnapi tüzérségi ágyútűzben és légi támadásokban.
Az Iszlám Állam mobiltelefonról vezérelt távirányításos bombával végzett ki túszokat Szíriában. A robbanószerkezet földbe ásták, majd felé térdeltették a két férfit. Egy harmadik embert arra kényszerítettek, hogy végignézze a kivégzést.
Kitöltetlen, eredeti szíriai, illetve iraki útlevelek ezreinek veszett nyoma az iszlamista szélsőségesek által ellenőrzött területeken. A párizsi merényletek egyik elkövetője a feltételezések szerint szintén hamisított útlevéllel jutott be Európába.
Ceutában fogták el azt a 34 éves, spanyol állampolgárságú férfit, aki befolyásolható fiatalok után kutatott, és győzködte őket arról, hogy a segítségével utazzanak Szíriába, ahol csatlakozhatnak az IÁ-hoz.
Nem tudni, hogy az eset összefügg-e azzal, hogy Svájcban négy embert keresnek, akiknek közük lehet a november 13-i párizsi merényletekhez.
Oroszország azt állítja, hogy már nem csak a szír kormánycsapatokat támogatja katonailag, hanem a mérsékelt szír felkelőket, a Szíriai Szabad Hadsereget is. Putyin elnök azt kérte a vezérkartól, hogy bármilyen támadás éri az orosz erőket Szíriában, azonnal torolják meg.
A brit légierő a jövőben egyezteti szíriai hadműveleteit és légicsapásait az orosz vezetéssel, a két hadsereg kölcsönösen tájékoztatja egymást a repülési útvonalakról.
A szíriai lázadókból álló Samija Front egy olyan videót készített, ami az Iszlám Állam egyre gyakrabban nyilvánosságra hozott kivégzéses videóira hasonlít, ám egy nagyon fontos különbség van: senkit nem végeznek ki a végén, sőt. Az Iszlám Állam és a Bassár el-Aszad által vezetett szíriai rezsim ellen is küzdő lázadók azt akarták közölni a világgal, hogy a muszlimok nem bűnözők, a kivégzések pedig nem tartoznak a módszereik közé.
A menekülőknek ma már nem csak a víz és az étel jelenti az alapvető szükségletet, hanem az áram és a wifi is. Ugyanolyan okostelefon-függők lettek, mint mi, csak egészen más okból.
Az Iszlám Állam által végrehajtott kivégzésekhez hasonló koreográfiával forgatott le egy videót a szíriai Iszlám Front lázadócsoport. Ők az Iszlám Állam foglyait állították kivégzőosztag elé, a végén azonban megkímélték életüket.
Széthullóban van az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet terve az államiságra, mivel az utóbbi időben egyre élhetetlenebbé válik a fegyveresek propagandája szerint szociális szolgáltatásokkal teli közigazgatási rendszere - írta a The New York Times amerikai napilap az IÁ által ural területekről elmenekült emberekkel készített interjúkra alapozva.
Laurent Fabius francia külügyminiszter egy szombaton megjelent interjújúban kijelentette, hogy Párizs már nem ragaszkodik Bassár el-Aszad szíriai elnök azonnali távozásához a hatalomból.
Az al-Kaida egyik magas rangú parancsnoka megsebesült egy orosz légicsapás során Szíriában, sebesülései azonban nem életveszélyesek - közölte pénteken a londoni székhelyű Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH).
Az orosz külügyminiszter szerint az amerikaiak is megértik, hogy a határok lezárására szükség van. A két külügyminiszter találkozóján szó volt arról is, hogy kit kell terroristának tekinteni.
Az angol parlament alsóháza jóváhagyta David Cameron javaslatát a brit légierő Szíria bevetéséről. Az első bevetés már meg is történt, gyakorlatilag is bekapcsolódtak a harcokba a brit Tornado vadászbombázók. A terroristák két tűz közé kerültek, Németország pénteken csatlakozhat a koalícióhoz.
Négy Tornado GR4 típusú harci repülőgép támadta meg a kelet-szíriai Omar olajmezőt, a bevetés sikeres volt.
Négy brit Tornado típusú harci repülőgép szállt fel a brit királyi légierő (RAF) ciprusi támaszpontjáról csütörtök hajnalban, és végrehajtották az első légicsapásokat az Iszlám Állam szíriai állásai ellen, nem sokkal az után, hogy a londoni alsóház jelentős többséggel jóváhagyta a szíriai hadműveletekbe való becsatlakozást.
A pénzhiány miatt ismét "nagyon sok ember" kelhet útra az EU felé, erre figyelmeztetett a német kancellár. A Németországba érkező menedékkérők száma viszont egyelőre csökken.