A britek is együttműködnek az oroszokkal

A brit légierő a jövőben egyezteti szíriai hadműveleteit és légicsapásait az orosz vezetéssel, a két hadsereg kölcsönösen tájékoztatja egymást a repülési útvonalakról.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
A britek is együttműködnek az oroszokkal

A brit parlament alsóháza december 3-án hagyta jóvá, hogy a térségben állomásozó légierőt Szíriában is bevethessék az Iszlám Állam ellen. David Cameron azzal indokolta az elfogadott javaslatot, hogy országa már egyébként is ki van téve a terroristák fenyegetésének, valamint nem látta hatékonynak a harcot, ha csak az iraki állásait támadják a terrorszervezetnek, ráadásul rendkívül rosszul jött ki, mikor a határ túloldalán pár percre voltak bajba jutott szövetségeseiktől, akiket nem tudtak segíteni a felhatalmazás hiányában. December 4-én meg is indították a támadásokat, első körben a terroristák kőolaj-kitermelő telepeit bombázták.

Az oroszokkal kötött megállapodás az incidensek elkerülését célozza a szíriai, illetve a Földközi-tenger fölötti légtérben, és az ugyanilyen megfontolásból megkötött orosz-amerikai megállapodást vették mintául. A dokumentumot orosz részről Anatolij Antonov védelmi miniszterhelyettes, brit részről pedig Peter Watkins, a brit védelmi tárca – közelebbről nem részletezett beosztású – magas rangú képviselője írta alá csütörtökön az orosz fővárosban.

Turul igen, Klimt nem: a rendszer teljes lealjasodását mutatja, ami az örökségvédelemben történik

Turul igen, Klimt nem: a rendszer teljes lealjasodását mutatja, ami az örökségvédelemben történik

A műemlékvédelmi rendszer szétverése nem Lázár János nevéhez köthető, de az örökségvédelemért felelős miniszterként ő is hozzátette a magáét. Az ízlés és kulturális érték másodlagos, szakmányban öntik újra betonból a várakat, rokoni beruházásoknak sokszor jár a kiemelt gazdasági jelentőség, műemlékvédelmi szempontok nélkül. Lechner Ödön egyik fő művére sem vár sok jó.