Hétfő óta többszáz hektárnyi erdő lángol egy népszerű török üdülőhely közelében is - videó
Tucatnyi helikopter és repülőgép mellett többszáz tűzoltóautó vesz részt az oltásban.
Tucatnyi helikopter és repülőgép mellett többszáz tűzoltóautó vesz részt az oltásban.
Diplomaták szivárogtatnak a Visegrádi Együttműködésen belüli ellentétek súlyosbodásáról. Nem kizárt, hogy a Wagner-zsoldosok Lengyelországra támadnak. Spanyolország hosszú koalíciós tárgyalássorozatra készülhet, de a radikális szélsőjobb nem lesz királycsináló. Izrael legnagyobb biztonsági kockázata maga a miniszterelnök, Benjamin Netanjahu. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A „szuverén” magyar kormány továbbra is a törökök nyomában liheg, amikor Svédország NATO-csatlakozásáról van szó. Tusványoson a hétvégén Orbán újra a békéről beszél, miközben Németh Zsolt szerint szoros stratégiai partnerséget kellene építeni Ukrajnával.
Egyelőre nem látszik, mit nyer az ország azzal a sajátos külpolitikával, ami az elmúlt évet is jellemezte, mindenesetre a háború és Brüsszel tökéletes bűnbakok a kormányzati hibák és a gazdasági bajok elfedésére. Az orosz kémbank elleni amerikai szankciók ismét bebizonyították, hogy Orbán Viktor csak az erőből ért, ahogy az is világossá vált, milyen politikai veszélyeket rejt Magyarország balkáni kavarása. Nagy fordulat ugyanakkor nincs a láthatáron, de sok múlhat azon, milyen irányba mozdul el a Nyugattal való kapcsolatában Törökország és Szerbia.
Londoni iparági elemzők véleménye szerint Oroszország várhatóan visszatér az ukrán gabona fekete-tengeri exportjáról kötött egyezményhez, amely kedden nulla órakor lejárt.
Az Európai Parlament külügyi bizottsága új állásfoglalást fogadott el az EU-török kapcsolatokról. A képviselők egyetértettek abban, hogy Törökország nem zsarolhatja be magát az EU-ba geopolitikai eszközöket, például a menekültekkel vagy Ukrajna támogatását felhasználva. De egyidejűleg valamilyen együttműködésre mindenképpen szükség van az EU és Törökország között, és ha ez nem az ország EU csatlakozása, akkor itt az ideje új utakat és stratégiákat kidolgozni.
Törökország azért akarja javítani a kapcsolatát a Nyugattal, mert a gazdaság beindításához szüksége van külföldi befektetésekre. És bár egyelőre talán egy kicsit közelebb hajlik a Nyugathoz, Törökország továbbra is keresni fogja a lehetőségeket, hogy elmélyítse szoros kapcsolatát Oroszországgal – írja a Stratfor geopolitikai elemzőcég a vilniusi NATO-csúcs utáni helyzetet elemezve.
A fideszes Németh Zsolt az Inforádiónak sikerként értékelte, hogy Svédország is a NATO tagja lehet. Ugyanakkor az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke az interjúban gyakorlatilag elismerte, hogy az Orbán-kormány mindvégig a török rezsimhez igazodott, Erdogannak akart segíteni.
Az Olasz Meteorológiai Társaság a Dante Poklában szereplő, háromfejű mitikus szörnyeteg után Cerberusra keresztelte ezt a hőhullámot.
A törökök is csak ősszel fognak szavazni a svédek csatlakozásáról, a Momentum azonban már összehívott egy rendkívüli ülést.
Hirtelen úgy néz ki, hogy Törökország jobban érti a világot, írja a brit lap elemzője.
Ukrajna tagsága sosem volt realitás, cserébe komoly garanciákat kapott arra, hogy nem marad egyedül Oroszország ellen. A vilniusi találkozó legnagyobb győztese mégsem Kijev, hanem a NATO maga – közéleti podcastunkban Tálas Péterrel, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének vezetőjével értékeltük a NATO-csúcsot.
A török elnök a vilniusi NATO-csúcs végén úgy fogalmazott, hogy azt szeretnék, ha minél hamarabb lezárulna ez a folyamat.
Erdoğan török elnök némiképp váratlanul bejelentette, hogy Törökország immár beengedné a svédeket a katonai szövetségbe, ráadásul a hírek szerint nem is akar késlekedni a hivatalos döntéssel a török parlament. Ez azt jelenti, hogy a magyar kormány is gyorsan kell hogy lépjen, ha tartani akarja az ígéretét, hogy nem mi leszünk az utolsók a ratifikálással. Ráadásul úgy tűnik, nincs is azonnal elővehető, kész tervünk a továbbiakra. A svéd, a török és az amerikai motivációkat elég jól látni a történetben, de hogy Magyarország számára a késleltetésnek mi értelme volt azon túl, hogy Erdoğannak tett egy szívességet Orbán Viktor, az egyelőre nagy kérdés.
Szijjártó Péter azután szólalt meg, hogy a katonai szövetség vezetője hétfőn közölte, Törökország is támogatja a svéd csatlakozást.
Azt elismeri, hogy a svédek tettek lépéseket, de azokat szerinte semmissé teszi, hogy kurdbarát tüntetések vannak az országban.
Volodimir Zelenszkij Isztambulban tartott közös sajtótájékoztatót a török elnökkel.