Élre tör a YouTube a magyar weben
Nincs messze az idő, hogy Magyarországon a Google két szolgáltatása legyen a legnépszerűbb - olvasható a Webisztán blogon.
Nincs messze az idő, hogy Magyarországon a Google két szolgáltatása legyen a legnépszerűbb - olvasható a Webisztán blogon.
Az olasz kormány azt tervezi, hogy a televíziós műsorszórási szabályozásokat kiterjeszti a videómegosztó weboldalakra is.
A Google óriási (mű)felháborodással kivonul Kínából, ezzel is tiltakozva az internetes cenzúra, illetve a szabadságjogok megtépázása ellen. Bezzeg ők nem cenzúráznak és tiltanak – gondolhatnánk. Pedig ez nem egészen így van.
A vírusvideókat eddig elsősorban a vállalatok használták arra, hogy az interneten is eljuttassák üzeneteiket a fogyasztókhoz. De az Addict blog szerint a fogyasztók is használhatják e funkciót saját üzeneteik közvetítésére.
A csoportos éneklés fogalma a legtöbb embernél kimerül az osztálykirándulások és a tábortűz körüli közös kántálás zeneileg értelmezhetetlen rítusában, vagy éppen a szép emlékű középiskolai énekkarok előadásaiban, de az a capella műfaj olyan művészi magaslatokra is képes, amelyeket eddig még csak el sem tudtunk képzelni. Az emberi hang varázsa most minden eddig elképzelés felülmúl.
A televíziós és az online híradásoknak szánt tartalmakkal bővíti szolgáltatásait a YouTube videomegosztó, amelyen keresztül a szerkesztők az amatőr újságírók és a főáramlatú médiába bekerülni szándékozók felvételei közül válogathatnak. A szolgáltatás működését megismerhetik a Médiablogon publikált videóból.
Médiarovatokban és a médiablogokban az egész világon vezető hír, hogy Rupert Murdoch, a News Corp. médiabirodalom feje egy tévéinterjúban azzal fenyegetőzik, hogy akár ki is tilthatja a "tolvaj" Google-t a tulajdonában levő weboldalakról - írja a Médiablog.
Bár az Oscar-díj már animációs kisfilmek készítőinek is jár, így is csak nagyon kevesen mutathatják be művészetüket - és főleg kaphatnak díjat érte - a nagyvilágnak. Tehetséges animátorból pedig nincs hiány, ezért mi is válogattunk kedvünk szerint az olyan munkák közül, amelyek soha nem kaptak nagy nyilvánosságot, pedig igazán eredeti darabok.
Az internetes közösségi oldalakat használók időnként egészen mást látnak egy feltöltött fotóban vagy videóban, mint azt a tulajdonos gondolta volna. Akadnak olyanok például, akiknek a terpeszről nem a nyújtás jut az eszükbe.