Látványos panorámaképek készítése és exportálása
Számtalan jópofa alkalmazás létezik, amelyek segítségével panorámaképeket készíthetünk.
Számtalan jópofa alkalmazás létezik, amelyek segítségével panorámaképeket készíthetünk.
Egyre több, a Pinterestre kísértetiesen hasonlító képgyűjtő- és rendszerező közösségi oldal jelenik meg. Egyet Mark Zuckerberg is lájkolt - a Facebooknak sem derogál beépíteni a Pinterest-funkciókat, de Lady Gaga is ihletet merített belőle.
Egy kelet-kínai férfi töltötte le a 25 milliárdodik alkalmazást az Apple App Store-ból. Az ingyenes alkalmazás tízezer dolláros nyereményt hozott neki.
Virtuális sörnyitó, zsírégető rezgő mód, csókteszt és társai - ha nagy a választék, óhatatlanul becsúsznak olyan alkalmazások is, amelyek értelme, enyhén szólva, megkérdőjelezhető.
Egy Facebook-alkalmazás hozzáfér az androidos felhasználók sms-eihez. A közösségi oldal azzal érvel, hogy a hamarosan érkező saját üzenetküldő szolgáltatásának tökéletesítése érdekében értékelte ki az adatokat, és bár technikailag lehetséges, gyakorlatilag senki sem olvassa el az üzeneteket.
A vakok és látássérültek sms-írását megkönnyítő okostelefon-alkalmazást fejlesztettek ki amerikai szakemberek. A Georgiai Műszaki Egyetem kutatói készítették a programot, amely a Braille-írásra épül.
Az iPhone 4S-ben használt hangfelismerő funkció a depresszió tüneteit is felismeri, a Sirihez kapcsolt virtuális terapeuta alkalmazás pedig segíthet a szakembereknek a beteg hatékonyabb kezelésében.
Ha üzeneteinket séta közben olvassuk, ha internetezés közben fél szemmel a tévét néznénk, vagy egyszerűen csak poénosnak tartjuk, egy jópofa kis androidos alkalmazással áttetszővé tehetjük a kijelzőt.
Az igazi újdonságokat és érdekességeket nehéz megtalálni a YouTube hatalmas kínálatában, de segítség a Vod.io is lehet, legalábbis az iPad-tulajdonosoknak.
A hordozható alkalmazások előnyét talán nem nagyon kell magyarázni: rendkívül praktikus, ha USB pendrájvunkon minden feladatra található egy-egy jól megszokott alkalmazás, amelyeket telepítés nélkül használhatunk szinte bárhol, ha windowsos PC elé kerülünk.
Egy sor új alkalmazással bővül a világ legnagyobb közösségi oldala. A felhasználók a közösségi oldal reményei szerint még több időt töltenek majd a Facebookon – 60 új app érkezik, többek között fotó, utazás és divat alkalmazások.
Anyagilag ösztönzi a felhasználókat a testmozgásra egy új okostelefon-alkalmazás: aki a vállaltnál kevesebbszer megy le egy héten az edzőterembe, azt pénzlevonással bünteti, aki pedig tartja magát a fogadalmához, megkapja a lustálkodók pénzét.
„Miért nem tudja megválogatni az ember az utastársait a repülőgép fedélzetén? Miért kell több órán át bömbölő gyereket elviselni a szomszéd ülésen?”
A Winter Wake Up ébresztő alkalmazás beazonosítja tartózkodási helyünket, majd az éjszaka folyamán összegyűjti a kapcsolódó időjárási információkat. Havazás, fagy, erős köd esetén korábban kelt fel minket.
Az Apple összesítést tett közzé mind a Mac App Store-ban, mind az App Store-ban, így megtudhatjuk, hogy mely programok voltak az idei legjobbak OS X-re és iOS-re egyaránt - legalábbis az Apple szerint.
Havonta átlagosan egymilliárddal nőtt a letöltések száma a Google Android Marketből, decemberre átlépték a tízmilliárdos határt is. Tíz napig tíz centért lehet bizonyos népszerű appokat megvenni, így ünnepel a Google.
Viszontagságos start után végre elérhető az App Store-ból a hivatalos Gmail-kliens.
Az iTunest használó ügyfelek panaszai szerint nyolcvan eurót számláztak nekik egy alkalmazás ürügyén, amit sokan egyáltalán nem is vettek meg. Az app egy kínai játék kiegészítése iPhone-ra vagy iPadre, a károsultak közül sokaknak nincs is ilyen készüléke. Hatalmas biztonsági rés tátong a rendszerben.
Ingyen tölthető le a Perfect Photo Editor, az egyik legjobb iPhone-os fotóretusáló alkalmazás.
Október 31-én fog megszületni a Föld hétmilliárdodik lakosa. Noha senki nem szeretné, ha egy számmal azonosítanák, egy internetes alkalmazás segítségével megnézhetjük, hányadikként születtünk meg erre a bolygóra.