Szerdán nyílik a Déli aluljárójában az új tranzitzóna
A Déli pályaudvar egyik kevésbé használt aluljárójában alakítják ki a migránsokat kiszolgáló új állomást. A Nyugatinál a tervek szerint a hét végén nyitják meg a tranzitzónát.
A Déli pályaudvar egyik kevésbé használt aluljárójában alakítják ki a migránsokat kiszolgáló új állomást. A Nyugatinál a tervek szerint a hét végén nyitják meg a tranzitzónát.
Lettország falat épít Oroszországgal közös határán, hogy útját állja az illegális bevándorlóknak – jelentette be hétfő este Rihards Kozlovskis lett belügyminiszter. A minisztert a lengyel állami rádió idézte, a nyilatkozatról a liga.net ukrán híroldal számolt be.
A legnagyobb csoportot késő este Ásotthalom külterületén fogták el, ott szíriai, pakisztáni, indiai, iraki, burmai, bangladesi és kameruni állampolgárok lépték át illegálisan a zöldhatárt.
A kormány már több mint 28 milliárdot különített el a menekültprobléma kezelésére a Fidesz szóvivője szerint. Tuzson Bence azt is mondta: az EU csak töredékét állja a költségeknek.
A cél az, hogy a bevándorlók minél gyorsabban, a befogadóállomásokon történt regisztrációjukat követően negyvennyolc órán belül eljussanak a számukra kijelölt menekülttáborba, Debrecenbe, Bicskére vagy Vámosszabadiba.
A kormány nem tervezi, hogy szabálysértés helyett bűncselekménnyé tegye a tiltott határátlépést. Mivel a szerb-magyar határ átlépése amúgy sem valósítható majd meg a kerítés megrongálása nélkül, ezért elég, ha a rongálást büntetik - fejtette ki Répássy Róbert államtitkár. Az igazságügyi tárca éppen ezért támogatja a Fidesz-frakció ötletét, hogy legyen büntethető a határzár megrongálása.
A befogadóállomásokon jelenleg 4000-4500-an vannak, ami duplája a meglévő helyeknek, de a hatóság szerint mindenki megfelelő ellátást kap.
Egy macedón szervezet hívta fel a figyelmet arra a négyéves szíriai kisfiúra, aki Aleppóban szenvedett bombatámadást. Családjával együtt Németországba igyekeztek, hollétükről ellentmondó információk érkeznek, egyelőre még mindig nem találják őket.
Rosszul fest a jövőnk: száz év se kell, hogy 4 millióra zsugorodjon a magyar lakosság. Aki megérheti a század második felét, egy elöregedő, egyre élhetetlenebb országra készüljön. Sokasodni kellene, de olyan tempóban valószínűleg nem tudunk, hogy elkerüljünk egy súlyosabb népességcsökkenést.
Nehezen megszerezhető menekültstátusz, jogi akadályok, lakhatási és munkavállalási nehézségek, hiányzó tolmácsok, akadozó bürokrácia: csak néhány azok közül a problémák közül, amelyekkel a Magyarországra érkező migránsok szembesülnek. Míg a határzárra jelentős összeget költ a kormány, addig a más területeken tanúsított tétlenségével sokkal hatékonyabban adja a migránsok tudatára: "nem látunk szívesen!"
Átadták a ugyan a migránsoknak nyitott első tranzitzóna zuhanyozóját a Keleti pályaudvarnál, de az még nem üzemel, zárva tartják - hangzott el a TV2 Tények című műsorában.
A brit kormány éjszakára lezáratná a Csalagutat, az üzemeltető ezért perrel fenyegette meg Nagy-Britanniát a kieső forgalom miatt.
Buszokkal tudnak közlekedni a budapesti pályaudvarok között a menekültek, ma indultak az ingyenes járatok, a menetrend változhat.
Európa menekültválsággal küzd, bizonyos populista politikusok pedig téveszméket hintenek el a fejekben a migránsokkal kapcsolatban. A Guardian angol nyelvű tesztjével ellenőrizheti, vajon mennyire van tisztában a tényekkel a bevándorlással kapcsolatban, illetve mennyire hajlamos elhinni a csúsztatásokat, amiket elég sokan és elég meggyőzően sulykolnak.
1358 biztonsági őr toborzására kapott felhatalmazást a belügyi tárca. A piacról felvett őröket az új menekülttáborokhoz rendelik ki.
400-500 ember vett részt a Jobbik által szervezett nagykanizsai demonstráción, ahol kiderült, nemcsak Sormásra és Martonfára, de sehová sem akarnak menedékkérőket befogadó állomásokat. Magyarország "nem veheti a vállára a nyomorgó harmadik világ keresztjét" - fogalmazta meg egy jobbikos politikus a tüntetésen.
Mivel a kerítés túloldala is Magyarország, a határátlépők ott is bevárhatják a hatóságokat, és jelezhetik menedékstátusz iránti igényüket. Ez is történik a már álló próbakerítés-szakaszok környékén – tapasztalta a Délmagyarország tudósítója. Ettől függetlenül mintha a bevándorlók száma csökkenne a szögesdrót akadályok közelében.
Őrizetbe vettek a rendőrök egy ukrán férfit, akit vasárnap délután fogtak el Zalában, mert autójában négy afgán és egy pakisztáni férfit akart Olaszországba csempészni.
Gyorsított eljárásban három év börtönre ítélte a Szegedi Járásbíróság egy szerb férfit, aki tíz szíriai határsértőt vitt volna pénteken Röszkéről az ország belsejébe – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.
A tartományok és települések tiltakozása ellenére akár több száz konténert állíthat fel az osztrák belügyminisztérium a migránsok számára, az osztrák parlament pedig augusztus 17-én rendkívüli ülést tart a menekültkérdésről - jelentette a Die Presse című napilap szombaton.