#Budapest 2024




Négyszer fizethet hasonló anyagért a kormány az olimpiai pályázat során

Eddig 720 millióba került az 2024-es budapesti olimpiai megvalósíthatósági tanulmány, illetve a pályázat első szakaszában leadott jelentkezési lap kitöltése a magyar adófizetőknek. Amennyiben a magyar pályázat továbbjut a hátralévő két körbe, lényegében még két alkalommal fizethet a kormány az első körös 240 millió forinthoz hasonlóan a megbízást vállaló PricewaterhouseCoopers vállalkozásnak, bár a vállalkozás csak a saját tanulmányát másolja újra és újra.



Orbán sem szeretne népszavazást az olimpiáról

A 2024-es budapesti olimpia melletti kampány jegyében zajlott le a Magyar Olimpiai Bizottság alapításának 120. évforulójának ünnepsége a nemzetközi képviselők jelenlétében. Orbán Viktor miniszterelnök szerint a sport mindig is a politikán felül állt, de hozzátette, hogy Borkai Zsolt MOB elnök és győri polgármester városát rendesen kistafírozták.


Tarlós szerint az emberek nem tudnak eleget az olimpiáról, ezért nem lesz népszavazás

A képviselők sem tudnak mindent a 2024-re tervezett budapesti olimpiáról hatástanulmányok hiányában, de Tarlós István szerint a lakosság nem tudna felelős döntést hozni a kérdésben, ezért nem lesz népszavazás a rendezésről - a főpolgármester nemtért ki a tájékoztatási kötelezettségre. A főváros elvetette az ellenzéki kezdeményezést és megállapodást kötött a budapesti olimpia megvalósításának lépéseiről a kormánnyal és az olimpiai bizottsággal.