Orbán huszonegy fős delegációval utazott Trumphoz nyáron
A csapat a Magyar Honvédség gépével utazott, a cechet pedig az állam állta.
A csapat a Magyar Honvédség gépével utazott, a cechet pedig az állam állta.
Tizenöt napon belül csak annyit közöltek vele, hogy 45 napon belül válaszolnak majd.
Trump nem Orbán, ám az amerikai jobboldal kezd magyar akcentussal beszélni, írja írja vendégkommentárjában Matthew Continetti, az American Enterprize Institute jobbközép washingtoni agytröszt egyik vezető munkatársa.
Orbán Viktor a gyakorlatban mutatta meg, miként hogy a feltételek megváltoztatásán legalább annyira múlik a választási siker, mint a szavazópolgárok akaratán, írja a Princeton Egyetem tanára, Kim Lane Scheppele a tengerentúli politikai híroldalon, a The Hillben megjelent elemzésében.
Az őt és kíséretét vivő honvédségi gép nagyjából 20 órát volt a levegőben.
Az igazán érdekes nem az, amit Orbán Viktor Dallasban elmondott, hanem amiről őszintén és mélyen hallgatott. Magyarország külpolitikai elszigetelődése, a magyar államkapitalizmus, vagy a gazdagember-lista élére repített telekszomszéd. Vélemény.
Egy kisebb ország esetében nem jó stratégia, ha a politika mindent egy lapra tesz fel, különösen, hogy a trumpisták a Republikánus Pártnak is csak egy irányzatát képviselik – mondja Jeszenszky Géza volt külügyminiszter, egykori washingtoni nagykövet. Interjú.
Fütyülünk a baloldali sajtóra – üzente a miniszterelnök.
A volt washingtoni nagykövet szerint Orbán Viktor abban bízik, hogy Donald Trump nyeri a következő elnökválasztást, és ha ez a tippje nem jön be, az egész ország nagyot bukhat.
A brit lap elemzést közölt Orbán Viktor dallasi fellépéséről a CPAC nevű republikánus összejövetelen, megjegyezve, korábban Ronald Reagan neve fémjelezte az eseményt, ma pedig már szélsőjobboldali megmondóembereké.
Az állami pénzzel kitömött Alapjogokért Központ viszont támogató szponzora a dallasi CPAC-eseménynek.
Ujhelyi István is megemlékezett a miniszterelnök beszédéről, szerinte 45-en hallgatták Orbánt.
Orbán Dallasban részletezte a magyar családpolitikát, a gond csak az, hogy ez a modell Magyarországon sem működik jól – erre hívta fel a figyelmet a Szivárványcsaládokért Alapítvány.
A magyar miniszterelnök többek közt azt hangsúlyozta Texasban, hogy a győzelem érdekében a jobboldalnak a saját normáit kell követnie, írja Ishaan Tharoor, a lap egyik legnevesebb szemleírója.
A civil szervezet állítja: nem engedélyezték a CPAC-nak logójuk használatát, a rendezvényt pedig nem támogatták.
Jól tudta, hova megy előadni a miniszterelnök, mondandója otrombaságában is remekül rezonált a texasi CPAC-en dzsemborizó republikánusokkal. Összeszedtük a csütörtök esti, amerikai beszéd főbb motívumait.
A miniszterelnök a budapesti konzervatív dzsembori után az Egyesült Államokban is beszédet tartott egy CPAC konferencián. Orbán kormánya politikájával dicsekedett, bírálta a washingtoni demokrata vezetést, és persze sorosozott egyet hallgatósága nagy örömére.
A tusványosi beszéd rasszista felhangjaival aligha foglalkoznak majd a dallasi CPAC hallgatói, az igazi kérdés az, hogy a magyar miniszterelnök Kína- és oroszbarát politikája vajon elgondolkodtatja-e őket, vagy már tényleg csak az számít, ki mennyire hatékonyan szítja a gyűlöletet a rivális politikai tábor ellen.