Seres László: Mit tanulhatunk Clint Eastwoodtól?

4 perc

2022.08.10. 13:00

Az igazán érdekes nem az, amit Orbán Viktor Dallasban elmondott, hanem amiről őszintén és mélyen hallgatott. Magyarország külpolitikai elszigetelődése, a magyar államkapitalizmus, vagy a gazdagember-lista élére repített telekszomszéd. Vélemény.

„Annyi győzelmet arattunk, hogy az ember csak vakarja a fejét. Tudják, a győzelem napi rutinná vált számunkra” – büszkélkedett el a magyar miniszterelnök amerikai konzervatívok előtt azzal, hogy tizenkét éve tartó hatalmi, közjogi és médiabeli manipulációi folyamatosan hozzák a befektetett idő és energia megérdemelt gyümölcseit.

Mindig mindent beleadunk, sosem adjuk fel, védjük a keresztény civilizációt, ja és mindig igazat mondunk – nagyjából így foglalható össze a dallasi közönségnek előadott magyar sikerrecept. Orbán Viktor ugyanis a szövetség megerősítése mellett azért látogatott a CPAC‑re, hogy átadja a nyerni tudás know-how-ját a novemberi félidős választásokon és 2024-ben is győzelemre készülő republikánusoknak.

Nekünk viszont nagyon nem mindegy, hogyan kerül Magyarország egy fontos politikai térképre, ahogy az sem, hogyan befolyásolja ő a republikánus párton belüli mozgásokat.

Orbán a CPAC-en kiröhögte az őt lenácizókat, lekommunistázott mindenkit és oktatta az amerikaiakat

A miniszterelnök a budapesti konzervatív dzsembori után az Egyesült Államokban is beszédet tartott egy CPAC konferencián. Orbán kormánya politikájával dicsekedett, bírálta a washingtoni demokrata vezetést, és persze sorosozott egyet hallgatósága nagy örömére.