#Debrecen



Mégis épülhet stadion Debrecenben

Már idén elkezdik egy új 15 vagy 30 ezer fős, minimum 4,5 milliárd forintos stadion tervezését Debrecenben - mondta Kósa Lajos polgármester a Debreceni Városi Televíziónak (DTV). Az építkezés jövő tavasszal kezdődhet, ha akkor a kormány úgy dönt, hogy támogatja az arénaépítést. Orbán Viktor a Fidesz elnöke megígérte, hogy ha a pártja megnyeri a jövő évi választásokat tető alá hozzák a debreceni stadiont.




Támadni kell: a Debrecen kedden a Bajnokok Ligájáért küzd

Tizennégy év után ismét a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelhet egy magyar labdarúgócsapat: a Ferencváros bravúrjának megismétléséhez a Debrecennek "mindössze" meg kell őriznie 2-1-es előnyét a bolgár Levszki Szófiával szemben a Puskás Ferenc Stadionban kedden 20:45-kor kezdődő mérkőzésen.


Romagyilkosságok: négy kidobóember az elfogottak között

A rendőrségi akció során két biztonsági őrt - a debreceni K. Istvánt és testvérét - a Perényi 1.-ből, két másik, hajdú-bihari illetőségű biztonsági őrt a fölötte lévő Karaoke bárból vitték el, egy személyt pedig barátnője közeli, Bethlen utcai lakásából - tudta meg az MTI.





Bölcsészek átnyergelnek az informatikára?

Bölcsészekből is lehet az IT-szektorban megbecsült munkavállaló - legalábbis ezt ígéri a Debreceni Egyetem és egy informatikai szolgáltató közötti megállapodás. Ennek jegyében a civis városban 300 új munkahely létesül.


"Amíg nem lesz ciki Laci bácsi, addig lesz Tankcsapda"

"Pontosan tudom, hogy eljön a halál, ahogy mindenki más számára is. Ezen változtatni nem lehet, minek féljek tőle? A Tankcsapda sem tart örökké. A szó fizikai értelmében semmiféleképpen sem" - mondja Lukács László, a debreceni zenekar énekes-basszusgitárosa, szövegírója. Húsz éve kezdtek zenélni. Hétfőn este, eddigi legnagyobb koncertjükkel ünnepelnek, a Sziget fesztivál mínusz egyedik napján.


Mit kell tudni a Debrecen BL-ellenfeléről?

A Debrecen labdarúgócsapata idén már mindenképpen részt vesz az európai futballporondon. Még egy augusztusi párbaj, és kiderül, a Bajnokok Ligája vagy a az Európa Liga lesz a színtér. A labdabiztos.blog.hu körüljárja, hogy mit érdemes tudni a Levszki Szófiáról, a DVSC aktuális ellenfeléről.


Öngyilkos lett a késes támadó Debrecenben

Késsel támadt rá egy férfi egy debreceni szórakozóhely egyik dolgozójára szombat éjjel, a hölgy súlyos sérüléseket szenvedett, a támadó ezt követően végzett magával - tájékoztatta az MTI-t vasárnap a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság.


Négyezer éves emberi maradványokat találtak Debrecenben

Felnőtt férfi oldalhelyzetben fekvő csontvázát, pár méterrel távolabb pedig egy gyermek ép vázát tárták fel a Déri Múzeum régészei Debrecenben, a szennyvíztelep bővítésének leendő helyszínén - írta hétfőn a Hajdú-bihari Napló.


Kósa Lajos szobrot kapott a debreceni Modemben

Kósa Lajos (Fidesz) debreceni polgármester szobrát is kiállították a helyi Modem Modern és Kortárs Művészeti Központ "Kis magyar pornográfia" című kiállításán, s ez okozott némi zavart csütörtök este a tárlat megnyitóján.