#Debrecen


Volt rendőr biztonsági cégének emberei járőröznek Debrecenben

Hajdú-Bihar legnagyobb biztonsági szolgáltató cégének a fegyveres járőrei is vigyázzák a közterületek biztonságát Debrecenben és több megyei városban - jelentette be Sutka Sándor nyugalmazott rendőr dandártábornok, a zrt.-vé most átalakult Pannon Guard Biztonsági Szolgáltató elnök-vezérigazgatója.




Sorozatbetörőket fogtak el Debrecen környékén

Sorozatbetörést elkövető bűnszervezet tagjait fogta el a debreceni rendőrség; a tettesek általában egyedülálló idős embereket raboltak ki, főleg Létavértes és Hosszúpályi térségében - közölte a Debreceni Rendőrkapitányság bűnügyi osztályvezetője pénteken sajtótájékoztatón.



Debrecenben a Volán után a DKV-é lett a városi közlekedés

A szerda hajnali üzemkezdettel vette át a debreceni buszközlekedést a Hajdú Volántól az önkormányzati vagyonkezelő tulajdonában lévő Debreceni Közlekedési Vállalat (DKV) Zrt. és az Inter Tan-Ker Zrt. konzorciuma, így mától a DKV irányítja a teljes debreceni tömegközlekedést.



Ágyában verték össze a debreceni politikust

Debreceni lakásában rontottak rá, és saját ágyában verték össze Szabó Lukács egykori MDF-es, majd miépes országgyűlési képviselőt; a péntekről szombatra virradóra történtekről a volt politikus hétfőn tájékoztatta az MTI-t.



Euro 5-ös motorral szerelt buszok érkeznek Debrecenbe

Az Euro 5-ös motorral rendelkező Cívisbuszok július elsejei forgalomba állításával Debrecen a világ legkevésbé szennyező tömegközlekedésével rendelkezik majd - jelentették be a Cívisbusz Konzorcium vezetői szerdai sajtótájékoztatójukon.


Győzött a bajnok Debrecen

A bajnoki címét már korábban bebiztosító Debrecen a Paks elleni 2-0 arányú hazai győzelemmel zárta a labdarúgó Soproni Liga 2008/09-es idényét.


Az MSZP a debreceni vagyonkezelő veszteségeiről

Veszteségesen működik a Debreceni Vagyonkezelő - jelentette ki Varga Zoltán, az MSZP helyi önkormányzati képviselője szerdán sajtótájékoztatón a városban, nehezményezve: nincs lehetőség arra, hogy a társaság gazdálkodását, eredményeit, a veszteségek mértékét mint közérdekű adatot megismerjék.





Egészséges kisbabát találtak a Debreceni Állatkertnél - fotó

Újszülött csecsemőt találtak péntek délelőtt a Debreceni Állatkert bejáratának közelében; a pár órával a megtalálása előtt született kisfiút a mentőszolgálat munkatársai kórházba szállították, az édesanyját keresik - tájékoztatott a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.


Debrecenbe települ az Európai Neutronkutató Központ

A környező országok tudományos, gazdasági, politikai életének képviselői támogatják, hogy Debrecenben valósuljon meg az Európai Unió legnagyobb, 1,1 milliárd eurós tudományos beruházása, az Európai Neutronkutató Központ - derült ki azon a konferencián, amelyet "Mit tehet a régió az európai tudományért és társadalomért?" címmel rendeztek pénteken Debrecenben.



Őrizetbe vettek egy debreceni rendőrtisztet

Vagyon elleni bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást egy debreceni rendőrtiszt ellen a helyi nyomozó ügyészség, a rendőrtisztet őrizetbe vették - közölte kedden Márián Zoltán, a Debreceni Nyomozó Ügyészség vezetője.