Pankotai szerint halálosan megfenyegették, feljelentést tett
Pankotai szerint ugyanaz az ember fenyegethette őt meg, mint Jámbor András országgyűlési képviselőt.
Pankotai szerint ugyanaz az ember fenyegethette őt meg, mint Jámbor András országgyűlési képviselőt.
Kevesen, de egész nap tüntettek a státusztörvény elfogadásának napján. Kedden a diáktüntetések korábbi jellegzetes lelkesedése is hiányzott. Helyzetjelentés a Kossuth térről.
Az Egységes Diákfront szervezett megmozdulást a státusztörvény parlamenti vitanapjára.
Sas Bíborka nem fogadta el a feltételeket.
A Várkapitányság régészeti ásatásokkal indokolja a kerítések elszaporodását.
Az volt a problémája öt férfinek, hogy "elnyómják" őket. Legalábbis ezt írták a transzparenseikre.
Az Oktogonról a Lendvay utcába indult meg több ezer ember péntek este. A tüntetők többször is nekifeszültek a készenlétiseknek. Volt, hogy papírrepülőkkel szórták a rendőröket a diákok, sőt, a rendőrség szerint valaki csavarral is dobált. Több embert ki is emeltek a tömegből egy feszültebb ponton, majd a rendőrség előrenyomult és kettéválasztotta a tüntetőket. A hangulat ezután egyre békésebb lett.
Gyülekezési joggal visszaélés, hivatalos személy elleni erőszak, egyesülési és a gyülekezési szabadság megsértése, garázdaság, rongálás – elárulta a rendőrség, mivel gyanúsítja az április 24-ei, május 3-ai és május 9-ei kordonbontások résztvevőit, köztük országgyűlési képviselőket.
Még fideszes szülőket is maga ellen hergelt a hatalom, amiért erőszakkal lépett fel a fiatalokkal szemben, akik az oktatás körülményeinek javítását követelték a kormányfő hivatala előtt. A civilek érzelmi hullámvasúthoz hasonlítják a küzdelmet, tudván: a sikerhez még sok erő és türelem kell.
Csőgör Péter 1997-től 1999-ig, majd 2016-tól tavalyig dolgozott rendőrként. A kettő között inkább elment pénzt keresni az autóiparba, mert mérnöki diplomája is van. Ha muszáj, tud mihez kezdeni, de ahogy mondja: taknyos kora óta zsaru akart lenni.
A miniszterelnök szerint Magyarországon lehet tüntetni, tiltakozni a kormány ellen, a legutóbbi, Karmelitánál történt kerítésbontásra adott rendőri válaszreakciót – könnygáz és gumibot használata, előállítások – viszont Orbán Viktor jogszerűnek tartja, legalábbis nem ítélte el. Arra figyelmeztetett: a törvényeket tanárnak, diáknak, pedagógusnak és politikusnak is be kell tartani.
A rendőrség bebizonyította, hogy milyen profin kezeli ezeket a tüntetéseket – állítja a kancelláriaminiszter.
A szervezet korábbi ügyvivője szerint a jogvédőknek nem feladatuk minősíteni a tiltakozás okát.
A Karmelita előtti tüntetésen könnygázzal telibe fújt 17 éves diák szülei nyilatkoztak a Szemléleknek: „Keresztény emberként ott, az éjszakában azon gondolkodtam, hol vannak a Fidesz képviselői, miért nem kapunk jogsegélyt épp attól a szervezettől, amely magát kereszténynek nevezi".
Szerda délután a Bazilikától indul a menet.
A státusztörvény elleni tüntetés után a Karmelitához vonultak a demonstrálók, ahol hétfő kora este megpróbálta elbontani a Színház utcát elszigetelő kordont a Hadházy Ákossal kiegészült Momentum. A rendőrök egy tüntetőt lefújtak könnygázzal. "Orbán gyere ki!" – skandálták a tüntetők.
A státusztörvény ellen tiltakoznak a pedagógus-szakszervezetek és az Egységes Diákfront: délután öttől vonulnak a Kálvin térről a Széchenyi István térre.
Rendkívüli készültség lesz a pápalátogatás alatt. Meghalt Bajkai István fideszes országgyűlési képviselő. Diákok tüntetnek ma a státusztörvény bevezetése ellen. A cégek 10 százaléka árcsökkentést tervez. Texasban egy szalagavató utáni házibuliban lövöldöztek, 15-19 éves fiatalok sérültek meg. Ez a Radar, a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
A tüntetésen elmondott, szókimondó beszédéről ismert, egykori pécsi gimnazista úgy tudja, a volt iskolájában egyetlen tanár állt ki mellette.