Orbán Balázs könyvet ír doktori védése tanulságairól és a vele járó politikai dzsihádról
Vagyis arról, hogyan próbálták azt megakasztani „a jórészt külföldi támogatásból élő ultraliberális akadémiai szélsőségesek”.
Vagyis arról, hogyan próbálták azt megakasztani „a jórészt külföldi támogatásból élő ultraliberális akadémiai szélsőségesek”.
Bár az Orbán Balázst plágiummal vádoló Oroszország-szakértő szerint nem cáfolták meg állításait, elfogadja a bírálóbizottság döntését.
„Ha velem ezt próbálták páran csinálni, egy radikális kisebbség, akkor vajon mit csinálnak azokkal az emberekkel, akik nem képesek megvédeni magukat?” – reagált a doktoriját ért kritikákra a miniszterelnök politikai igazgatója. Orbán Balázs politikai alapú diszkriminációt emlegetett, és a HVG-nek kijelentette: tiszta lelkiismerete. Választ adott arra is, hogyan készülhetett a doktorija tézisfüzete a kollégája gépén.
De ha rajta múlna, az Oroszország-szakértő ezt nem adná meg a miniszterelnök politikai igazgatójának.
Az egyetem arra is reagált, hogy a disszertációban hivatkozás nélküli részek lehetnek.
A XXI. Század Intézet igazgatója, Békés Márton és a stratégiai igazgató, G. Fodor Gábor is a bizottság tagja volt.
Az Oroszország-szakértő több doktori iskolában tanított, illetve témavezetőként is működött, így igen részletekbe menően tudta sorolni, hogy mi a gond Orbán mostani fokozatszerzési kísérletével.
A Miniszterelnök politikai igazgatójának PhD-értekezése nem mindenkinek nyerte el a tetszését, ketten is a védésre bocsátás ellen szavaztak a doktori tanácsban.