Van ahol még tavasz van: kettészakadt az ország
Kedd reggelre nyugat felől egy hidegfront és kiterjedt csapadékzónája érte el az országot, melyből a nyugati megyékben már nem egy helyen 20-30 mm csapadék hullott.
Kedd reggelre nyugat felől egy hidegfront és kiterjedt csapadékzónája érte el az országot, melyből a nyugati megyékben már nem egy helyen 20-30 mm csapadék hullott.
Veszprém és Zala megyében másodfokúra emelte a meteorológiai szolgálat a korábban sok eső miatt kiadott figyelmeztetést. E területeken kedden 30 milliméternél is több eső várható. Emellett több megyére, a heves zivatarok miatt is, elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Kedden sokfelé várható eső, zápor. A legmagasabb nappali hőmérséklet az ország nagyobb részén 9 és 15 fok között várható, de a Tiszántúlon még 20 fok közelében lehet.
Még hullhat eső szerdán és a szél is erőre kaphat, de nem lesz hideg, van, ahol 22 fokot is mérhetnek. Csütörtökön és pénteken már megszűnik az eső, napközben viszont pár fokkal hűvösebb időre számíthatunk.
Nagyon erős szél és eső okozott felfordulást Hollandiában is. A fővárosban, Amszterdamban és környékén még mindig akadozik a vasút, több főúton lelassult a közlekedés, több kilométeres a kocsisor. Egy ember meghalt, amikor fa dőlt egy autóra. A tűzoltók kérik: mindenki maradjon fedett helyen.
Franciaország északnyugati részén 75 ezer háztartás maradt áram nélkül a viharban. Nem járnak a kompok a La Manche csatornán a franciaországi Calais és a nagy-britanniai Dover között – közölték hétfőn a hatóságok.
A vihar miatt nem tudtak útnak indítani sok vonatot Nagy-Britannia déli részén. Több szerelvényt csak sebességkorlátozással engedtek ki a pályára. Anglia és Wales egyes részein árvízre figyelmeztették az embereket. Utakat is lezártak, mindenkinek azt ajánlják ezért, hogy indulás előtt tájékozódjon.
Százak hagyták el otthonaikat a Tokióhoz közeli Izu Ósima szigeten vasárnap, mert attól tartottak, hogy újabb pusztító földcsuszamlásokat okozhat a heves eső. A szigetet a héten tájfun döntötte romba.
Napról napra melegszik az idő, bár a hét utolsó napján sokfelé lesz szürke, borult idő. A jövő hét első napjaiban még hullhat itt-ott eső, de a hajnali fagy eltűnik, és napközben az ország jelentős részén 20 fok felett alakul a csúcshőmérséklet. Északkeleten azonban ennél hűvösebb időt ígér az előrejelzés.
Öt megyére sok eső, további három megyére pedig viharos erejű szél miatt adott ki narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat szerda reggel.
Többfelé hullhat eső a következő napokban, és a szél is megélénkülhet. Egy kicsit hűvösebb lesz napközben, általában 16, 18 fok körül alakul majd a csúcshőmérséklet. Hétvégén újra 20 fok fölé kúszhat majd a hőmérő higanyszála.
Bár melegszik a levegő, de nyugat felől esők érik el az országot, záporok, zivatarok alakulhatnak ki.
Többfelé várható eső hétvégén, néhol heves zivatar is kialakulhat. Máshol sokat süt majd a nap, és 25 fok is lehet napközben.
Rekordmennyiségű csapadékot, áradást, forgalmi dugókat és haláleseteket hozott a Fitow tájfun a hét elején Sanghajban.
Egyre melegebb lesz a következő napokban, bár szerdán és csütörötkön több helyen elered az eső. Az éjszakák fagymentesek maradnak, és pénteken akár 24 fok is lehet már. Kellemes idő valószínű hétvégén is.
Immár hat halottja és több mint hatmillió károsultja van a Fitow tájfunnak Kelet-Kínában, négy embert még mindig keresnek – jelentette a Csöcsiang tartományi katasztrófaelhárítók központjából a Hszinhua hírügynökség.
Több mint kétszázan haltak meg Délkelet-Ázsiában, ahol áradások alakultak ki a sok eső miatt – derül ki a természeti csapásokról hétfőn közzétett jelentésben.
Vasárnap érte el Magyarországot egy ciklon, amely a Dunántúl délnyugati megyéiben sokfelé 20-25 milliméter csapadékot hozott. Baranya megye egyes részein néhol 40 millimétert meghaladó csapadék hullott.
Kettészakad az ország időjárás szempontjából szeptember utolsó napjaira: miközben az ország délnyugati felén egy melegfront hatására borongós, gyakran esős időre van kilátás, addig az ország északkeleti vidékein élők ebből mit sem fognak érezni, ezeken a tájakon ugyanis marad a száraz, napos, ám kissé hűvös időjárás.
Megdőlt kedden az 1855-ös csapadékrekord az orosz fővárosban, Szocsiban pedig már árvíz fenyeget. Több mint másfél évszázada Moszkvában 171 milliméternyi eső esett szeptemberben. Ezt haladta meg három milliméterrel a helyi idő szerint kedden, kora délután mért csapadékmennyiséggel.