Nyugaton felhők, keleten eső
A záporok, zivatarok helyszínein erős, viharos széllökésekre is számíthatunk.
A záporok, zivatarok helyszínein erős, viharos széllökésekre is számíthatunk.
A Dunántúlon és az északkeleti tájakon estig élénk, olykor erős széllökések kísérik az északi, északnyugati szelet.
Számos veszélyt rejthet, hogy már a felhőkben is mikroműanyagokra bukkantak japán kutatók – ez ugyanis a szennyezés mind könnyebb terjedéséhez vezethet, és még az üvegházhatású gázok kialakulásában is szerepük lehet.
Zivatarra inkább csak a Tiszántúlon kell majd számítani.
A napközbeni 30 fok körüli időjárás országszerte jellemző lesz.
Felhőszakadásra elsősorban az Alföldön és a Dél-Dunántúlon, míg zivatarra az ország északkeleti részeit leszámítva mindenhol érdemes számítani.
Az ország délnyugati részén kell csak némi záporra számítani.
A Dunántúlon erős szélre és az átlagosnál hűvösebb időre kell számítani.
Minimális felhőzet előfordulhat, lesz egy kis szél is, de semmi durvulás.
De legalább nem lesz hideg.
Furcsa jelenség zavarta meg a telihold megfigyelését Oxfordshire felett, melyről több fotó is felkerült a közösségi médiába. A jelek szerint azonban semmi természetfeletti nem áll a dolog hátterében, egy hétköznapi jelenség okozhatta a látványosságot.
A keleti vidékeken előfordulhat hószállingózás is.
Földöntúli jelenséget idéző, ritka látványban lehetett részük azoknak, akik minap felnéztek az égre a törökországi Bursában.
A Juno nevű űrszonda évek óta vizsgálja a Jupitert, ami fontos adatokhoz juttatja a tudósokat. Ennek eredménye az alábbi, a bolygó felhőzetével kapcsolatos modell is.
Az ország északkeleti, keleti részeiben még záporok is lehetnek.
A Curiosity amerikai Mars-járó a Perseverance nevű „kollégája” mellett végzi tudományos munkáját. A szerkezet ezúttal a vörös bolygó felhőit tanulmányozta.
A Uswitch nevű oldal európai városokat rangsorolt abból a szemszögből, hol találkozhatunk a legváltozatosabb időjárási körülményekkel. A listára Budapest is felkerült.
A Marson nem igazán jellemzőek a felhős napok, de nemrég egy ilyen időszak köszöntött be. A NASA egyik műszere azonnal gyűjteni kezdte az adatokat.
A forró Jupiternek is nevezett WASP-62b egyik érdekessége, hogy nagyon messze, 575 fényévre van tőlünk.