Nemes Jeles Lászlót is jelölte az Amerikai Rendezők Céhe
Aki nyer a DGA Awards díjátadón, az általában megkapja a legjobb rendezőnek járó Oscart is. Idén egy új kategóriát is indítottak, ahol a Saul fia direktora is jelölést kapott.
Aki nyer a DGA Awards díjátadón, az általában megkapja a legjobb rendezőnek járó Oscart is. Idén egy új kategóriát is indítottak, ahol a Saul fia direktora is jelölést kapott.
Miért tanulna meg egy holland lány magyarul? Mi alapján dönt egy holland-magyar vegyes pár arról, melyik országban legyen az esküvőjük? Javában készül a külföldön élő magyarokkal foglalkozó Menjek/Maradjak sorozat új, Hollandiában játszódó epizódja, amelyből például ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk. Az alkotók a film utómunkálatait közösségi finanszírozásból fedeznék, a kampány már a finisben jár. Megkérdeztük a készítőket és a szereplőket, miért érdemes őket támogatni.
A Berlinale rövidfilmes versenyprogramjában debütál Bucsi Réka LOVE című animációs filmje – a fiatal rendező előző alkotása ugyanitt mutatkozott be.
Akár már idén láthatjuk a moziban, ki veszi át Harrison Ford helyét Han Solo szerepében, akinek történetét a 2018-as Star Wars-filmből ismerhetjük majd meg.
Büszkék vagyunk arra, hogy sikerült egy olyan filmet készíteni, amelyre a világ ilyen komolyan odafigyelt – közölte Andy Vajna filmszakmai kormánybiztos hétfőn, miután első magyar filmként a Saul fia Golden Globe-díjat nyert. Felidézte azt a pillanatot is, amikor producerként ő is Golden Globe-ot kapott.
A Saul fia már forgatókönyvként is különleges szemléletről tanúskodott, és Nemes Jeles László egyetlen arcra összpontosító koncepciója csak erősödött a fejlesztési folyamat közben – mondta Havas Ágnes, a Magyar Nemzeti Filmalap vezérigazgatója a köztévé műsorában.
Magyar film évtizedek óta nem kapott olyan komoly elismerést, főleg nem Hollywoodban, mint amit most a Saul fia. A díjat a magyar győzelemnek különösen örülő Helen Mirren adta át a filmet rendező Nemes Jeles Lászlónak.
A cannes-i nagydíj után itt az első nagy amerikai győzelem is, a Saul fia nyerte a legjobb idegen nyelvű film kategóriáját a 2016-os Golden Globe-gálán. A többi fronton díjazták Sylvester Stallonét, Kate Winsletet, Lady Gagát és Ennio Morriconét is, de a legnagyobbat A visszatérő szakította, így Leonardo DiCaprio már nyugodtan dörzsölheti a tenyerét az Oscarra.
Magyar idő szerint hajnali 2-kor kezdődik a 2016-os Golden Globe-gála, ami mindig egy fokkal izgalmasabb show az Oscarnál, ráadásul most a Saul fia képviseletében Magyarország akár győzhet is. A legfőbb kategóriákban rég nem láttunk ilyen szoros versenyt, még Leonardo DiCaprio sem könyvelheti el előre a díjat, de Tarantino, Jennifer Lawrence és Sylvester Stallone is nagyot bukhat. Megnéztük, kinek lehet a legtöbb esélye a győzelemre a legrangosabb díjak esetében.
A Ponyvaregény óta nem csinált semmi extrát, és már akkor is csak újrahasznosított. Vagy épp ellenkezőleg, a kezdeti szárnypróbálgatások után későbbi filmjeivel még jobb lett. De hát nem is csinál mást, csak összevissza lopkod a filmtörténet elfeledett műfajaiból. Quentin Tarantino feltűnése óta megosztó figurának számít, az immár kilencfilmes életművet végignézve megint csak arra jutottunk, nincs két ugyanolyan vélemény arról, mi a jó és rossz a mozijaiban. Azért mégis felállítottunk egy listát filmjeiből, ami garantáltan kicsapja a biztosítékot néhány rajongónál.
Három hét alatt átlépte a nézőszám az egymilliót.
Steven Spielberg és Tom Hanks kémfilmje, valamint a Cate Blanchett-féle leszbikus szerelmi történet várhatja a legtöbb jelöléssel a britek Oscarjának is nevezett BAFTA-díjátadót – a Saul fiát egyelőre nem mutatták be az Egyesült Királyságban, ezért nem jelölhették az idegen nyelvű filmek között.
Quentin Tarantino nem a középutas filmjeiről híres, de az Aljas nyolcas így is a legmegosztóbb alkotásának mondható. Több mint két és fél órán át gyakorlatilag két helyszínen játszódik a lassan kibontakozó, polgárháború utáni kamaradráma, amit a westernfilmek esztétikájával és Agatha Christie krimijeinek gyilkos feszültségével turbózott fel az író-rendező. Az akciót végleg felváltotta a szövegelés – ezt pedig két szerzőnk teljesen ellentétesen fogadta. Duplakritika.
A Monty Python társulat legendás filmjét Budapesten a Corvin moziban és számos vidéki helyszínen vetítik majd az eredeti magyar szinkronnal.
Cannes-ban visszajáró vendégnek számított, többször is az Oscar-díj közelébe került. Ha kellett a kultúrpápával, Aczél Györggyel is leállt vitázni, míg Kádár János az egyik alkotását a legártalmasabb magyar filmnek titulálta. Makk Károly decemberben ünnepelte 90. születésnapját, megkérdeztük szerteágazó pályafutása néhány fontosabb pillanatáról.
Leonardo DiCaprio exbarátnője, a 25 éves modell, Kelly Rohrbach kapta C.J. Parker legendás szerepét az új Baywatch-filmben.
A márciusi Magyar Filmhét a 85 éves korában elhunyt Oscar-díjas alkotó előtt tiszteleg. A szervezők a világhírű operatőr munkáiból, fényképeiből, illetve az őt bemutató dokumentumfilmekből mutatnak be válogatást az eseményen.
Korábban a Saul fia, most a Hajnali láz támogatását kifogásolja a párt. Dúró Dóra ezúttal nem felejtette el felhánytorgatni Orbánéknak azt sem, hogy kihátráltak a Hóman Bálint-szobor mögül. Szerinte a kormány jobbikosként beszél, de SZDSZ-esként cselekszik.
A 85 éves korában elhunyt operatőr az amerikai filmszakma legnevesebb magyar képviselője volt, a filmtörténet számos ikonikus jelenetének megalkotója. Spielberg, De Palma és Cimino remekművei nem lettek volna ugyanazok Zsigmond Vilmos innovatív technikái és végtelen alázata nélkül – a legjobb munkái közül válogattunk.
Az óesztendő utolsó előtti napján debütált a tévében, de már fontos fesztiválokat megjárt a Félvilág című film, az azt körülvevő hype a rendezőn és a színészeken túl jórészt a forgatókönyvírónak szólt. Köbli Norbert szerint jó irány, hogy az új filmtámogatás a forgatókönyvekre fókuszál, de egy támogatói döntéshez ez önmagában kevés. Van-e magyar arculata az itt készült filmeknek? Születnek-e új megoldások a filmek eladásához? Nem lett volna jobb moziban vetíteni a Félvilágot? Interjú.