Megint gyengült a forint
Kissé gyengült a forint árfolyama a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon péntek délelőtt.
Kissé gyengült a forint árfolyama a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon péntek délelőtt.
Erősödött csütörtök délután a forint valamennyit a bankközi devizakereskedelemben: az eurót 314,49 forinton jegyezték délután négy órakor a kora reggeli 315,67 forint után. Az euró árfolyama 314,26 és 316,80 forint között alakult csütörtökön.
Tartósan alacsony alapkamattal a 330 forintos euró sem elképzelhetetlen, ugyanakkor a 305-ös szint lenne a gazdaság számára a megfelelő – fejtette ki Heim Péter, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. elnöke egy interjúban. A Fidesz holdudvarához tartozó közgazdász szerint itthon kell tartani a fiatal értelmiséget, különben 2020 után visszasüllyedünk a "posványba". Heim számításai szerint a devizahiteles csomag forintosítással együtt akár 1700 milliárd forintjába is fájhat a bankrendszernek, de vélhetően nem lesz ekkora a végső teher. Abból nem sül ki jó, érzékeltette, ha kitekernek valakinek a kezéből bankot olcsón, állami megbízásokkal hizlalják fel, hogy szép nagy nyereség legyen.
Valamivel erősebb a forint, mint szerda este, de még így is 315,67 az euró árfolyama.
Kedden két és fél éves mélypontot ütött meg a forint euróval szembeni árfolyama, aztán szerdán folytatódott a gyengülés. A 317 forint fölé kúszó árfolyamnál csak egyszer volt rosszabb a helyzet: 2012 első hetében, akkor 324 forintot is kellett adni egy euróért. Mi áll a háttérben, mi mozgatta be a forintot? Ezentúl ennyi lesz az euró? Hoz ez drágulást?
Szerda dél körül 317 forint fölé szaladt az euró ára. Két és fél éves mélyponton a forint. A svájci frank 260, a dollár 237 forintot ér.
A magyar kormányfő emlékezetes tusnádfürdői beszédével ismét a nemzetközi média címlapjára lőtte magát, a beszéd pedig nem arra utal, hogy jön a konszolidáció. Az üzleti élet szereplőinek nem alakult túl jól az utóbbi négy év, és bár vannak beruházások az országban, a forint továbbra is rosszul teljesíthet, a bizonytalanság pedig tovább nőhet a devizahiteles csomag és devizahitelek belengetett forintosítása miatt.
Alig változott szerda reggelre a forint árfolyama, a jegyzés az előző nap elért idei mélypont közelében tartózkodik.
Tovább gyengült a forint árfolyama kedd estére a délutáni szinthez képest a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon.
Gyengült a forint kedden a bankközi devizakereskedelemben, az eurójegyzés délután fél négy után átlépte a 315 forintot és megközelítette idei legmagasabb árfolyamát.
Kedden délután újabb forintgyengülési hullám bontakozott ki: az euró jegyzése a délelőtt 313-as szint környékéről 315,9-ig is elszaladt. Ezzel túl van a két és fél éves mélyponton a forint.
Kissé erősödött a forint kedd reggelre a főbb devizákkal szemben a bankközi kereskedésben.
Enyhén javult a forint árfolyama hétfő délelőtt a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
Erősödött a forint hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
Pénteken az euró árfolyama 313,56 és 315,32 forint között alakult, megközelítette idei leggyengébb árfolyamát, majd 313,92 forintos eurószinten zárt.
Az euró dél előtt pár perccel 315,2 forint közelébe ugrott a bankközi devizakereskedelemben a kora reggeli 313,76 forint után. Az euró árfolyama március közepén állt legutóbb 314 forint felett. A forint akkor érte el idei leggyengébb árfolyamát 315,58-as eurójegyzésen.
Péntek reggel hétkor egy euró 313,76 forintot ért a csütörtök esti 313,75 forint után, a svájci frankot 257,85 forinton jegyezték, csütörtök este hétkor 257,91 forinton állt.
Folyamatosan esik reggel óta a forint árfolyama a nemzetközi devizapiacon. 16 óra után nem sokkal majdnem 314 forinton jegyezték az eurót a reggeli 311, 77 forint után.
Kissé gyengült a forint árfolyama csütörtök délelőtt a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon.