Génhibák miatt halhattak ki a mamutok
DNS-elemzések szerint lehetséges, hogy a gyapjas mamutok kihalását a genetikai hibák felhalmozódása okozhatta.
DNS-elemzések szerint lehetséges, hogy a gyapjas mamutok kihalását a genetikai hibák felhalmozódása okozhatta.
Az Ice Bucket Challenge 2014-ben felrobbantotta az internetet: akkor számos híresség is nyakon öntötte magát egy vödör jeges vízzel, és ajánlott fel kisebb-nagyobb összeget az ALS nevű gyógyíthatatlan idegrendszeri betegségben szenvedők javára. A történet most igencsak pozitív fordulatot vett.
Osztrák kutatók az 5300 éves gleccsermúmia, Ötzi tizenkilenc ma is élő, távoli rokonát azonosították, a tiroli rokonokat DNS-vizsgálat alapján találták meg.
A betegek rákgénjeinek molekuláris vizsgálatán alapuló, személyre szabott és célzott gyógyszeres kezelések elterjedésével csökkenthető a hatástalan onkológiai terápiák száma - erről számolt be Peták István kutatóorvos, a KPS Diagnosztika Zrt. tudományos igazgatója a daganatos betegségek kezeléséről tartott csütörtöki sajtóbeszélgetésen Budapesten.
Megfejtették az ujjak veleszületett fejlődési rendellenességeinek okát a Lausanne-i Műszaki Egyetem (ETH) kutatói.
A családjukban autizmussal együtt élő emberek örökítőanyagának eddigi legkiterjedtebb genetikai elemzése azt mutatja, hogy sok páciensnél a génmutációk egyedi mintázata bukkan fel, mely nem feltétlenül örökletes.