Száz Picasso-grafikát kapott egy bankártól a British Museum
Pablo Picasso 100 grafikáját ajándékozta egy bankár a londoni British Museumnak. A kollekció értéke 1 millió font, vagyis körülbelül 370 millió forint.
Pablo Picasso 100 grafikáját ajándékozta egy bankár a londoni British Museumnak. A kollekció értéke 1 millió font, vagyis körülbelül 370 millió forint.
Tizennégy 20. századi képzőművész, többek között Salvador Dalí, Pablo Picasso, Joan Miró és Friedensreich Hundertwasser sokszorosított grafikáit, litográfiáit mutatja be a budapesti Jászi Galéria Re-Víziók címmel október 8-ig látogatható kiállítása.
Egy grafikus megmutatja, hogyan néz ki az életünk, ha minden apró, látszatra lényegtelen részletet is vizualizálunk. Minden kalóriát, minden lépést, minden egyes percet és fillér bevételt vagy kiadást színes grafika formájában ábrázol.
Napok óta a mikotoxinnal szennyezett liszt, illetve péksütemények körül kialakuló botránytól hangos a sajtó. A búzából készült termékekben megjelenő méreganyagokat a gabonaféléken élősködő gomba termeli. Védelmet csak a gyakori és szigorú ellenőrzés jelenthet. Az esetleges szabálytalanságokért 15 ezer és 2 milliárd forint közötti bírság szabható ki.
Bár maga a Photshop nem ingyenes, szerencsére rengeteg szabadon felhasználható kiegészítőt találhatunk hozzá.
A számítógépes károkozók, kémprogramok jellemzően igyekeznek minél észrevétlenebbek maradni, s a felhasználók rendszerint már csak a működésük eredményeként keletkező – szépnek korántsem nevezhető – kaotikus állapottal szembesülnek. Két művész most 3D-grafika segítségével „arcot” adott a digitális kórokozóknak.
A számítógépes károkozók, kémprogramok jellemzően igyekeznek minél észrevétlenebbek maradni, s a felhasználók rendszerint már csak a működésük eredményeként keletkező – szépnek korántsem nevezhető – kaotikus állapottal szembesülnek. Milyen színű a spyware? Milyen alakja lehet a különböző rosszindulatú szoftvereknek (malware), férgeknek és trójai vírusoknak? Két művész, Alex Dragulescu és Julia Hodgson elfogadták a MessageLabs felkérését, és kísérletet tettek az elektronikus károkozók ábrázolására.
Magyarországon a vizuális kultúra siralmas helyzetének okát keresve össznépi társasjátékká nőtte ki magát az egymásra mutogatás. Mindenki hibás: az oktatás, a média, a pénzemberek, a művészek. A felelősök számonkérése helyett inkább több jól irányzott útmutatás lenne az, ami kivezet minket a gödörből.
Schmal Károly képzőművész eddigi, meglehetősen következetes életművéből február végéig áttekintés látható a Budapest Galériában. Alkalmazott grafikusi munkái, plakátjai, nem válnak el művészi munkáitól. Konzekvens, és majdhogynem puritán műveiről, korszakairól és életéről a Műértő című kortárs művészeti lap kérdezte.