Drágábban vett oroszt gázt Magyaroszág
Magyarországra az európai átlagnál magasabb áron, és a megelőző két évinél is drágábban érkezett az orosz gáz 2012-ben – közölte a Világgazdaság.
Magyarországra az európai átlagnál magasabb áron, és a megelőző két évinél is drágábban érkezett az orosz gáz 2012-ben – közölte a Világgazdaság.
A Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont (REKK) friss tanulmánya szerint a gáz- és áramszektor a kormány januári lakossági árcsökkentését nagy tragédiák nélkül képes lesz kezelni. Kaderják Péter igazgatónak azonban az energiaszektor magánkézben lévő vállalataira rótt plusz adóterhekről, illetve a további rezsicsökkentési elképzelésekről már egészen más a véleménye.
Hírügynökségi értesülés szerint Kijev és Moszkva állítólag hamarosan megállapodást ír alá az ukrajnai gázvezetékek közös üzemeltetéséről, amiért cserébe Oroszország hajlandó lesz jelentős engedményt adni az Ukrajnának szállított földgáz árából.
Az E.ON is vett már ki a föld alatti tárolókban található rendkívül kedvező árú párnagázból, egy részét értékesítette a piacon – írja a Magyar Nemzet keddi számában.
A jelenlegi hálózattal biztonságosan behozható a szükséges gázmennyiség Magyarországra, ahhoz viszont beruházásokra van szükség, hogy több forrásból is jöhessen gáz - mondta Zsuga János, az FGSZ Földgázszállító Zrt. vezérigazgatója az Energiainfo.hu internetes szakportál sajtóbeszélgetésén szerdán Budapesten.
Ukrajna teljes gázfüggetlenséget és önellátást vízionál a palagáz technológia meghonosításával. A Royal Dutch Shell nem nagyon hűti az ukránok reményeit.
A Shah Deniz konzorcium jelenlegi tervei szerint 2019 elején indulhat meg a földgázszállítás Európába - mondta a Socar azeri földgázvállalat egyik illetékese szerdán egy bécsi konferencia alkalmával újságírók előtt.
Valóban megvalósul a kormány által ígért 10 százalékos rezsicsökkentés, ám ennek árát mégiscsak a háztartások fizethetik ki nemsokára – drágább termékekkel, munkahelyekkel, leromló rendszerrel, és végül nekik kell majd kijavítaniuk az elhasználódott infrastruktúrát is.
Az azeri Shah Deniz 2 gázmezőt üzemeltető konzorcium előrehaladott tárgyalásokat folytat a Nabucco projekt részvényei 50 százalékának megvásárlásáról. Ezzel Azerbajdzsán "beveszi magát" a majdnem 4 ezer kilométeres gázvezetékbe.
A Gazprom csütörtökön közleményben cáfolta, hogy csökkentette volna 2013-as európai gázszállítási árait.