Kétezer ember adatait lophatták el a kormány egyik honlapjáról
Rövid időn belül másodjára kap támadást kormányzati oldal, ezúttal viszont nem csak trollkodásról van szó.
Rövid időn belül másodjára kap támadást kormányzati oldal, ezúttal viszont nem csak trollkodásról van szó.
Megszűnik a LetMeSpy nevű, veszélyes androidos kémprogram, miután gyakorlatilag a földdel tette egyenlővé a szervereiket egy hacker.
Számos illegális tevékenységben, például betéti- és hitelkártyaadatok ellopásában is segítheti a kiberbűnözőket egy új chatbot, ami a napokban tűnt fel a sötét weben.
Kibertámadás érte a norvég kormányzat ICT nevű rendszerét, néhány kivételtől eltekintve egy sor minisztérium érintett – már folynak a vizsgálatok.
Különféle támadások végrehajtásában segédkezhet a WormGPT nevű új, mesterségesintelligencia-alapú eszköz, amit a készítői „a jól ismert ChatGPT legnagyobb ellenségének” tartanak. Az ilyen eszközök veszélyeire már az Europol is figyelmeztet.
Számos, sok esetben nyugati diplomatát vettek célba az orosz hackerek Ukrajnában egy hamis BMW-hirdetéssel. Ha a gyanútlan személy ebben rákattintott egy hivatkozásra, és megnyitotta a letöltődött fájlt, komoly veszélynek tehette ki a számítógépét – és akár azt a komplett hálózatot is, amire az csatlakozott.
Egy hónapig észrevétlenül folyhatott az a kínai hátterű hackertámadás, melynek során e-mail-fiókokba hatoltak be a rosszindulatú felek.
Komoly anyagi kárt okozott Japán legnagyobb kikötője ellen irányult zsarolóvírusos támadás, ami fennakadásokat is okozott a kikötő működésében.
Komoly támadást indítottak az ukrán kormányzat e-mail-szerverei ellen az orosz hírszerzéshez köthető hackerek, számos információt láthattak így.
Az egykori városi cégvezetőt jogerősen is bűnösnek találták az önkormányzat rendszerébe történő illetéktelen behatolásban. A védekezésében sebezhetőségi próbára és többek által használt jelszavakra is hivatkozott, de ezeket nem fogadta el a bíróság. Végül három év után pénzbüntetést kapott a korábbi ítéletekkel szemben.
Komoly kémkedési kampányt indított egy kínai hackercsoport a Mandiant szerint, melyet fertőzött e-mailek útján terjesztettek a rosszindulatú felek, kihasználva a levelezés és mellékleteik szűrésére és elemzésére szolgáló eszközök hibái.
Komoly támadás áldozatául esett az Infotel JSC nevű orosz szolgáltató, az ukrán támadás által a rendszereikben keletkezett kár miatt az orosz bankrendszerben is problémák voltak.
Észak-Korea felől jelentkező kiberfenyegetés miatt adtak ki figyelmeztetést az Egyesült Államok kormányzati szervezetei együttműködésben a dél-koreai hatóságokkal – közölte az amerikai külügyminisztérium.
Egy sérülékenységet kihasználva, önmagát titkosítva települ a hálózatokba egy újfajta zsarolóvírus, a Caktus, amit a Kroll kutatói fedeztek fel.
Figyelmességre int a Discord, miután egyes adatok támadók kezébe kerülhettek, így megnőhet az adathalász és egyéb támadási formák valószínűsége a platformon érintett felhasználóinál.
Tavaly érzékeny adatok szivároghattak ki, a diákok elmondása szerint pedig változatlanul nagyon könnyű hozzáférni bárki adatához a rendszerben.
Egy januári, zsarolóvírus-támadás után idén másodjára is hackerek fértek hozzá az egészségügyi szoftvereket fejlesztő NextGen Healthcare rendszereihez.
Orosz hátterű csoport állhat a Dallast ért hackertámadás mögött, ami a diszpécserszolgálatok számítógépes rendszereit is érintette.