#időjárás



Hétfőre havazássá változik a hétvégi esőzés

Hétvégén több helyen is esőzések lesznek, amely az észak felől érkező hideg, sarkvidéki eredetű levegőnek köszönhetően hétfőre virradóra előbb hegyvidéki, majd síkvidéki területeken is havazásba, hózáporokba válthat át - áll az Időkép előrejelzésében.




Keleten szokatlanul meleg lesz

Pénteken nyugaton és a középső megyékben továbbra is kettős fronthatás fogja meghatározni a közérzetet, délkeleten azonban már a gyenge melegfronthoz köthető tünetek jelenhetnek meg.


Közelít a tél

Az ország nagy részén szürke, barátságtalan idő valószínű a hét hátralévő részében. Többfelé hullhat eső, megerősödik a szél, de keleten kisüthet a nap. Egyes helyeken 15 fokig is emelkedhet a hőmérséklet, de jövő héttől visszatér az éjszakai fagy.









Melegfoltok jelennek meg holnap Magyarországon

Szerdán kezdetben szűrt napsütésre is számíthatunk, délnyugat felől azonban fokozatosan beborul az ég, és késő délutántól, estétől egyre több helyen elered az eső – közölte előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ). Lesznek még azonban melegfoltok, ahol 17 fok is lehet holnap.


Szükségállapotot hirdettek Szardínián

Szükségállapotot hirdettek ki az olaszországi Szardínián kedden, miután előző éjjel a Kleopátra nevű ciklon megölt 17 embert és hatalmas pusztítást végzett a földközi-tengeri szigeten.





Közel a szmogriadó Budapesten - szerdán már korlátozhatják a közlekedést

A szálló por mennyisége Budapesten holnapra meghaladhatja a riasztási fokozatot: ekkor a légszennyezettség már rövid idő alatt is veszélyt jelent az emberi egészségre, és azonnali intézkedéseket kell tenni. Ha kedden elrendelik a riasztást, szerdától a forgalmat is korlátozzák, ami azt jelenti, hogy a piros és fekete matricás autók nem közlekedhetnek - mondta a Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatója.