Animációkkal feldobott, sokoldalú időjárás-előrejelző telefonjára
Elsősorban a háttérben futó látványos animációk teszik különlegessé az alábbi időjárás-jelentőt, -előrejelzőt.
Elsősorban a háttérben futó látványos animációk teszik különlegessé az alábbi időjárás-jelentőt, -előrejelzőt.
A következő hét időjárása nem a kellemes, tavaszi időjárás jegyében fog telni, hétfőn északnyugat felől ugyanis erős hidegfront éri el az országot, amely mögött több hullámban is meglehetősen hűvös levegő árasztja el térségünket – áll az Időkép.hu előrejelzésében.
Csak gyenge futó záporok zavarhatják meg a hétvégi napokat, a szél azonban még nem csillapodik.
Szerdán viharos széllökések jöhetnek, és a hőmérséklet csak 10-16 fokig melegszik fel - áll az Időkép.hu időjárás-előrejelzésében.
Kedden eleinte sütni fog a nap, majd délutántól északnyugat felől erősen megnövekszik a felhőzet, és főként a Dunántúlon egyre többfelé alakul ki zápor, elszórtan zivatar. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 25 fok között várható.
Hétfőre virradóra még délen és keleten kell csapadéktól nedves, csúszós útszakaszokra számítani, majd napközben már kedvezően alakulnak a közlekedés meteorológiai feltételei. Hajnalban helyenként pára-, illetve ködfoltok teremthetnek átmenetileg korlátozott látási viszonyokat - közölte az Időkép.
Vasárnapra jobbára felhős lesz az ég, de csapadék már nem várható.
Csütörtökön már előfordul egy-egy zápor, pénteken pedig érkezik egy gyenge hidegfront, ami nem változtat az enyhe időn.
Kedden felhős lesz az ég, késő délután eshet is. A hajnali fagyok után a legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 22 fok között várható.
A következő napokban folytatódik a tavaszi idő. Fázni ugyan nem fogunk, de időnként záporok tarkíthatják a hétköznapokat.
Ugyan csak a nap legmelegebb óráiban, de akár 23 fokig is emelkedhet a hőmérséklet hétfőn - áll az Időkép.hu előrejelzésében.
Szerdáig szinte zavartalan lesz a jó idő, napközben húsz fokig melegszik a levegő.
Eddig sem lehetett rá panasz, de a mostani frissítés után tényleg remek lett a Yahoo időjárás-jelentő alkalmazása.
Pénteken több órás napsütésre számíthatunk, és akár 19 fokos hőmérsékletre - áll az Időkép előrejelzésében.
A következő napokban tovább fokozódik a nappali felmelegedés, visszatér a kellemes, tavaszi idő. A jövő hét első napjaiban 20 fok körüli hőmérsékletek várhatók.
Kedd délutántól hosszabb-rövidebb időre a nap is kisüt, eláll az északnyugati szél, viszont 13 foknál nem lesz melegebb.
Víz alatti drónokat vet be az amerikai hadsereg, de ez nem csak a tábornokoknak jó hír: a robot-tengeralattjárók a meteorológusok munkáját is segítik majd. A szakemberek azt ígérik: észrevehetően pontosabbak lesznek az időjárás-előrejelzések.
Esőt és záporokat hozhat szerdán a viharos északnyugati szél.
Hat megyére és a fővárosra hétfőre elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat a várható viharos szél miatt.
Megbontotta a szél a fővárosi Császár-Komjádi Sportuszoda tetejét és megrongált egy belvárosi állványzatot.