Megdőlt ma a hidegrekord az újabb kánikula előtt
Az újabb kánikula előtt csütörtökre virradóra 1 fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord. A leghidegebb helyen 3 foknál is hidegebb volt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az újabb kánikula előtt csütörtökre virradóra 1 fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord. A leghidegebb helyen 3 foknál is hidegebb volt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A következő napokban néhol lehet még zápor, aztán ismét a napsütéses, meleg nyári idő lesz jellemző.
30 fok feletti meleg, alig egy felhővel az égen. Vigyázzanak az UV-sugárzással!
Az ország kétharmadán tombol a hőség, egyre több helyen lép életbe a figyelmeztetés.
A hőség miatt viszont Budapestre és nyolc megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Szombaton érkezik egy hidegfront, amely a vasárnapi szabadtéri programokba is alaposan bekavarhat.
Hétfő estére állt helyre az áramszolgáltatás a nyugat-magyarországi tájegységben, ahol a csütörtök esti vihar tépázta meg a rendszert. Nem tudni, pontosan hány háztartást érintett a napokig tartó áramszünet.
Ötvenen megsérültek, tíz embert kórházba kellett szállítani, miután a vihar lecsapott az egyik bajorországi fesztiválra.
A Balaton és Budapest felett szabad szemmel is látható a Kanadából érkezett füst.
Jó hír, hogy legalább komoly viharok nem lesznek.
Az egész országban várható eső vasárnap, augusztus 20-án - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Rekordmeleget jelentettek Afrikából, Ausztráliából, Ázsia egyes részeiből, a Közel-Keletről és az Indiai-óceán térségéből is.
Pénteken még hőség lesz, szombaton hidegfront érkezik, és vasárnap legalább tíz fokkal visszaesik a hőmérséklet. Borús, sokfelé szeles, esős lesz sokfelé az időjárás augusztus 20-án.
A friss előrejelzések szerint továbbra is szombaton, valószínűleg a nap második felében érkezik a hidegfront, és vasárnap estére már csökkenhet a csapadékhajlam – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Természetesen nem nagy pelyhekben hulló téli csapadékról van szó, hanem egy különleges légköri jelenségről. A hó még messze a talaj felett elpárolgott.
Péntekig élvezhetjük a zavartalan és kíméletes nyarat, utána újabb front jön.
Fokozatosan melegszik az idő, csütörtökön és pénteken már ismét jóval 30 fok felett lehet a csúcshőmérséklet.