Leszakadt az ég Budapesten
Több megyére másodfokú riasztást adtak ki felhőszakadás miatt, a fővároson már át is vonult egy viharzóna.
Több megyére másodfokú riasztást adtak ki felhőszakadás miatt, a fővároson már át is vonult egy viharzóna.
Legalább 13 ember életét oltotta ki Kína idei tízedik tájfunja, a Matmo, amely a múlt hét közepén érkezett az országba, és körülbelül 2,5 millió lakosnak okozott kárt.
Négy megyére másod-, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adott ki vasárnapra a felhőszakadás veszélye miatt a meteorológiai szolgálat, hat megyében heves zivatarokra is figyelmeztetnek.
Pénteken nem érkezik front hazánk térségébe, de többen a koncentrálási problémák fokozódására, nyugaton pedig további fülledtségre panaszkodhatnak. A csapadékos idő elvonult, nő a pollenterhelés – írta humánmeteorológiai előrejelzésében a Meteoklinika.
Az edzések alatt nem, de a vasárnapi Magyar Nagydíjon már komolyabb zápor is kialakulhat a Forma-1-es futam közben a Hungaroringen.
Akár 32 fokos meleg is lehet pénteken, de az északkeleti és északnyugati országrészeken zápor is jöhet – áll az Időkép.hu pénteki előrejelzésében.
Az esőzóna péntekre elvonul, igaz, vasárnaptól visszatér. Közben viszont jó meleg lesz, sütni fog a nap, egy-egy zápor főként északon, északkeleten fordul elő.
Az elmúlt napok csapadékos időjárása után szombatig kevesebb helyen, majd a hét legvégén és a jövő hét nagy részében újra sokfelé várható zápor, zivatar, összességében jelentős mennyiségű csapadékra számíthatunk – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Továbbra is előfordulhatnak záporok, a nyári kánikula nem tér vissza egyelőre – áll az Időkép csütörtökre szóló időjárás-előrejelzésében.
Szerda késő délután a Bakonyban szupercella alakult ki, amely látványos felhőzetével a Balatont is elérte – közölte az idokep.hu meteorológiai portál.
A fővárosban és környékén esett a legtöbb csapadék kedd reggel óta, legalábbis ez olvasható ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) esőtérképéből, amelyet szinte kiéget a Budapest fölötti folt.
Gödöllő számos lakóházának pincéjében negyven-ötven centi magasan állt a víz, a művelődési központnál lévő gyalogos aluljárót pedig le is kellett zárni egy időre. A tűzoltók órákon át szivattyúztak Pomázon, a Budakalászi úton is, ahol egy csatornafedelet mosott el az eső. Veresegyházon egy raktárt védő támfal mögött háromszáz négyzetméteren hatvan centi magasan gyűlt össze a lezúduló csapadék, amelynek a nyomása miatt a megrepedt támfalon át szivárogni kezdett a víz. Dunakeszi mélyebben fekvő utcáiban több lakóház pincéjét öntötte el a szakadó eső.
A keddi esőzésekben többen megsérültek, a tűzoltóknak pedig kidőlt fálhoz és elárasztott pincékhez kellett kivonulniuk.
Hárman meghaltak, több mint háromezren kórházban kötöttek ki Japánban, mert akkora a hőség.
Szerdán is kettősfronti hatás érvényesül, a nap második felében a nyugati és középső tájakon is csak kissé javul az élettani helyzet, alapvetően marad a változékony, megterhelő idő. A légszennyezettség és a pollenkoncentráció viszont tovább csökken.
A szélsőséges időjárás 2050-re évi 700 millió euróval ronthatja a légi cégek eredményeit.
Szerdán egyre több helyen hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, de a Tiszántúlon estig sok lesz a felhő. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 26 fok között alakul.
Kitört egy fa az egész napos esőzés után Budapesten a VIII. kerületi Nagyfuvaros utcában. Senki sem sérült meg.
Elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) az ország keleti felének nagy részére és a Dunántúl jelentős részére is a felhőszakadások miatt.
Számos helyen komoly károkat és közlekedési problémákat okozott a hétfőn késő este, illetve az éjjeli órákban Csehországon átvonuló heves zivatar és szélvihar. A meteorológusok szerint Csehországban kedden újabb, kiadós esővel kísért szélviharokra lehet számítani.