#indamedia






A 24.hu kiadója beperelte a Ringiert, amiért lepasszolták a Blikket a NER-nek

Varga Zoltán Centrál-vezérigazgató szerint a Ringier és a vevő Indamedia nem vették figyelembe az uniós médiaszabadságról szóló jogszabály előírásait. Varga felfedte, hogy a Centrál panaszolta be a magyar államot az Európai Bizottságnál, amiért csak Fidesz-közeli hetilapokban hirdet. Varga szerint ígéretet kapott rá, hogy az új kormány ebben az ügyben a Centrál mellé fog állni.








Mélyen belenyúlhattak a bukszába, hogy einstandolják a Blikket

Egyetlen tekintélyes külföldi médiacég marad Magyarországon azután, hogy a Fidesz befolyása alatt álló médiabirodalom részévé válnak a Ringier kiadványai, elsősorban a Blikk. Mi teszi pikánssá, hogy az új tulajdonosoknak a felvásárlás előtt biztosított 13 milliárdos hitelkeretet a Mészáros Lőrinc-féle bank? Mekkorára becsülik a Ringier értékét, és hogyan muzsikált a cég az utóbbi időben? Milyen tartalmi átalakításról beszél az új tulajdonos képviselője?