Elárulunk valamit, amit csak kevesen tudnak erről az országról
Ki gondolta volna, hogy pont Japán a házi páncélszekrények hazája?
Ki gondolta volna, hogy pont Japán a házi páncélszekrények hazája?
Teljesen eltűnhet a készpénz a következő évtized végére Svédországban. De mi köze mindehhez a koldusnak és az ABBA egykori sztárjának?
Szokatlanul heves reakciókat váltott ki olvasóinkból az a cikkünk, amelyben arról írtunk, hogy nő a lakosságnál lévő készpénz összege. Vagyis egyre több pénzt tartunk magunknál, a befőttesüvegben, a zoknis fiókban, vagy éppen a matracban. Megkérdeztük a szakértőket: szerintük van ennél jobb, biztonságos megoldás.
Tényleg lehet lopni pénzt a paypassos kártyákról? Igaz, hogy egy idő után nem lehet fizetni velük? Kikapcsolhatjuk ezt a megoldást? Megkapartuk az egyszerűnek tűnő technológiát, és adunk pár tippet a Sziget utolsó napjai előtt.
Jövőre már a nem teljes kitöltöttségű postai csekkeken is kötelező tartalmi elem lesz a QR-kód, amelyet ezidáig csak a teljesen kitöltött bizonylatoknál kellett alkalmazniuk a szolgáltatóknak. A lépés tovább ösztönözheti az ügyfeleket az online fizetésre. A remények szerint.
Nemcsak az útvonalat, a pénzügyeket is érdemes előre megtervezni külföldi nyaralásnál. Az utalás, a váltás és kártyahasználat költségei könnyen tízezer forint fölé mehetnek.
A legnagyobb dániai börtönökben kizárólag elektronikusan lehet majd fizetni, hogy megelőzzék az ügyeskedést.
A bankautomatából (ATM) történő készpénzfelvétel jelentős kiadást jelenthet egy év alatt, főként a banki díjak közötti különbségek miatt. Ha havonta tíz alkalomról van szó, akkor éves szinten a kiadások között akár 40-60 ezer forintos eltérés lehet lehet.
Egy férfi 59 ezer forintot akart felvenni a bankautomatából a Csongrád megyei Üllésen. Az ATM nem adott ki pénzt, de az összeget levonták a számlájáról. Kiderült, hogy a berendezés rossz, lecserélték, de a téves tranzakciót nem is olyan egyszerű töröltetni.
Három szlovákiai magyar férfi úgy csapta be a bolti eladókat, hogy nagy és kisebb címletű pénzekkel trükköztek, miközben elterelték az eladók figyelmét.
A bankszámlák költségei között jelentősek a különbségek, egy-egy 15-25 millió forintos összegnél – például lakásvásárlásnál – 10-100 ezer forintot is meg lehet spórolni. A készpénzes fizetés pedig végképp nagyon drága műfaj milliós tételeknél.
Miközben megállíthatatlanul terjed szerte a világon az online pénzmozgás, addig a svájciak képtelenek leszokni a készpénzről.
A készpénzfelvételekhez képest a kártyás vásárlások száma jócskán megugrott.
A kormány november 9-re virradó éjjel érvénytelennek nyilvánította az összes, 100 rúpiásnál (425 forint) nagyobb címletű bankjegyet, azaz az 500 (2125 forint) és az 1000 rúpiást (4250 forint). A lakosok december 30-ig válthatják be régi bankjegyeiket az újakra. Az intézkedés célja az Indiában elburjánzó korrupció, az adóelkerülés és a pénzhamisítás visszaszorítása.
Hamarosan döntenek arról, hogy digitalizálják-e a készpénzt. A korona mellé jöhet az ekorona, amelynek nincs fizikai megjelenése.