MTI / hvg.hu Sport

Aranyérmet szerzett a női kajaknégyes

A magyar versenyzők négy érmet: egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati 500 és 1000 méteres döntőiben.

Négy elsőséggel zártak a magyar kajak-kenusok

A kajakos Csay Renáta és Noé Milán révén egy-egy arany-, illetve bronzérmet szereztek a magyarok a zágrábi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi 5000 méteres döntői során. A kenus Sarudi Pál hetedik lett a leghosszabb távon.

Janics duplázott

A kajakos Douchev-Janics Natasa az 500 m-es páros győzelem után 200 m-en egyesben is a legjobbnak bizonyult vasárnap a zágrábi kajak-kenu Európa-bajnokságon. A legrövidebb távon ezt az egy érmet szerezték a magyarok.

Eb-aranyérmes a Takács-Lakatos kenupáros

A magyar versenyzők egy-egy hivatalos és nem hivatalos aranyérmet, valamint egy ezüstöt gyűjtöttek a vasárnap délelőtti döntők során a zágrábi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Két magyar arany az U23-as kajak-kenu Eb-n

A kajakos Vad Ninetta, valamint a Medveczky Erika, Sarudi Alíz kajakpáros aranyérmet szerzett az idősebb korosztályban a Zágrábban zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu Eb-n. Szombaton az 1000 m-es döntőket bonyolították le a horvát fővárosban.

Három magyar aranyérem a kajak-kenu Eb-n

K-1 1000 méteren Kovács Katalin szerezte az első magyar aranyérmet a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon szombaton. Őt követte a Szabó Gabriella - Csipes Tamara duó és a kenunégyes is.

Kajak-kenu Eb: Kucsera is döntős 1000 méteren

Az egyetlen magyar középfutamos, Kucsera Gábor is biztosította a helyét péntek délután a szombati 1000 m-es döntőben a spanyolországi Trasonában zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Storcz inkább a nőkkel elégedett

Összességében elégedetten értékelte a vasárnap zárult brandenburgi kajak-kenu Európa-bajnokságot Storcz Botond szövetségi kapitány, akinek csapata hat arany-, kilenc ezüst- és két bronzérmet gyűjtött a németországi viadalon.

Kovács és a Kozák, Szabó duó megvédte címét

A magyar versenyzők két-két arany- és ezüstérmet szereztek vasárnap 500 m-en a brandenburgi kajak-kenu Európa-bajnokságon, a küldöttség így összesen hat első, kilenc második és két harmadik hellyel zárta a németországi regattát. A győzelmek közül négy született olimpiai számban.