Halálra ítéltek egy német állampolgárt Fehéroroszországban
Fehéroroszországban a kivégzéseket titkos időpontban lőfegyverrel hajtják végre, az elítéltek holttestét pedig nem szolgáltatják vissza családjuknak, hanem ismeretlen helyen temetik el.
Fehéroroszországban a kivégzéseket titkos időpontban lőfegyverrel hajtják végre, az elítéltek holttestét pedig nem szolgáltatják vissza családjuknak, hanem ismeretlen helyen temetik el.
Az ukrán főügyész szerint már 61 olyan esetben nyomoznak, ahol oroszok gyilkolhattak meg ukrán katonákat.
Az államban 2021 óta tizenkét elítélten hajtottak végre halálos ítéletet.
Ez lett volna 12 év után az első kivégzés Idahóban.
A tervekkel szemben mégsem alakult gyorsan és fájdalommentesen az alabamai nitrogénes kivégzés – derült ki egy újságíró beszámolójából, aki megtekinthette a kivégzést. Egy brutális gyilkosság miatt elítélt Kenneth Eugene Smith több percig vonaglott, de a börtön egyik tisztviselője szerint olyan tüneteket produkált, amivel számoltak, semmi szokatlan nem történt a kivégzésen. Biztos ez? Cikkünkben ennek jártunk utána. Felkavaró, felnőtt tartalom következik.
A hordágyra szíjazott Kenneth Eugene Smith haláltusája megdöbbentette a kivégzést megtekintő újságírókat.
Egyes szakértők szerint rendkívüli fájdalommal jár és akár kínzásnak is tekinthető.
Mohammed Gobadlura két halálos ítéletet is kiszabtak: a másikat a bíróság amiatt rótta ki rá, mert „romlást terjesztett a Földön”. Ezt a kifejezést a teheráni rezsim rendszerint az ellenzékiekre alkalmazza.
A bérgyilkosságért elítélt Kenneth Smith-t január 25-én tervezik kivégezni Alabama államban az eljárással, amelyben egy maszkon át adagolt nitrogénnel végzetes oxigénhiányt idéznek elő a szervezetben.
A gyanúsított elmenekült a helyszínről.
Az iráni törvények szerint a nő családja dönthetett róla, hogy a halálos ítélet végrehajtását választja, vagy kifizeti a kártérítést, ők pedig az előbbi mellett döntöttek.
A feltehetőleg egy Hamász-fegyveres fejére rögzített kamera által felvett kivégzés egésze brutális.
Az elítéltekkel tiszta nitrogént lélegeztetnének be, ami egyesek szerint humánusabb módja volna a kivégzésnek, mint amilyen a méreginjekció volt, mások azonban úgy vélik, hogy csak fokozná a halálraítélt szenvedéseit.
Az országban a kivégzés módja általában a lefejezés.
A kivégzettek mindegyike a beludzs kisebbséghez tartozott. Az év eleje óta már 423 halálos ítélet volt az országban, köztük aránytalanul sok beludzs.
1988. július 14-én végezték ki a gyilkosságért elítélt Vadász Ernőt. Másfél évszázaddal azután, hogy Magyarországon is megkezdődött a vita a halálbüntetés eltörléséről, és 27 hónappal azelőtt, hogy a halálbüntetést alkotmányellenesnek nyilvánították. A nagy port kavaró gyilkosságok után mindig felizzik a vita a halálbüntetésről, holott évtizedek óta kevesebb az emberölés Magyarországon, mint a halálbüntetés eltörlése előtt volt, és az emberöléseknek akkor is csak 2-3 százalékát büntették halállal.
Nyolcvan éve, 1943. július 1-jén végeztek ki egy háborús hőst, egy szegénységből érkezett, művészpályafutásra vágyó, meleg férfit, aki megmutatta a világnak, hogy ellen lehet és kell állni a nácik uralmának, és akinek utolsó szavai máig ott csengenek sokak fülében. A férfit, akinek túl kevesen ismerik a nevét: Willem Arondeust.
Jogvédő szervezetek szerint az iráni rezsim a tavaly őszi tüntetések miatt áll bosszút.
A két halálraítélt többek között az ateizmust népszerűsítette.