Rengeteg szén-dioxidot nyelnek el a nagyvárosok
A szén-dioxid megkötésével a városok is segíthetik az éghajlat felmelegedése elleni harcot brit kutatók szerint.
A szén-dioxid megkötésével a városok is segíthetik az éghajlat felmelegedése elleni harcot brit kutatók szerint.
Még ha az erdők el is nyelik a szén-dioxidot, az újraerdősítési terveknek csak igen korlátozott hatásuk lesz az általános felmelegedésre - állítja a Nature Geoscience című folyóiratban frissen megjelent tanulmány.
Az ausztrál kormány klímabizottságának jelentése szerint már félméteres tengerszint-emelkedésnél is rendkívüli árvizek fenyegethetik a kontinensnyi ország partvidéken fekvő nagyvárosait, Sydneyt és Melbourne-t.
Az elmúlt három évtizedben évi 2,6 milliméterrel nőtt a tenger szintje Kína keleti partjainál, ezzel egyre több természeti katasztrófát okozva a térségben - derült ki az állami óceánügyi hivatal (SOA) frissen kiadott két jelentéséből.
Kapcsolat van a klímajelenségek és a tektonikus mozgások között - mutatta ki első ízben egy ausztrál kutatócsoport.
Az Európai Unióban akár 6 millió új munkahely is létrejöhet 2020-ig, ha az unió 20 százalékról 30 százalékra változtatja az üvegházgázok kibocsátásának csökkentésére vonatkozó célját.
Közel sem akkora az ember szerepe a klímaváltozásban, mint azt a „globális felmelegedéssel” riogatott egyszeri hírfogyasztó hiheti. Az éghajlat alakulása és környezetünk gondjai nem egy tényezőtől, mondjuk, a szén-dioxid-kibocsátástól függnek.
Minden eddiginél szorosabb kapcsolatot mutattak ki kutatók a klímaváltozás és az egyre súlyosabbá váló özönvízszerű esőzések és szélsőséges havazások között - írja a Zöldtér.