Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Amerikai kutatók egérkísérletekkel mutatták ki, hogy a bőrre felvitt kórokozók is beindítják ugyanazt az immunválaszt, mint amit a szervezetbe bekerülő kártevők váltanak ki.
Egy nemzetközi tudóscsoport arra figyelmeztet, nem szabad addig tükörbaktériumokat létrehozni, amíg nem bizonyosodnak meg 100 százalékosan arról, hogy az nem törli el a földi életet. Mutatjuk, mi az a tükörbaktérium.
2023 augusztusa óta vizsgálja az ausztrál hatóság, mi történhetett azzal a 323 fiolával, amelyek halálos megbetegedést okozó vírusokat tartalmaztak. A válasz még nincs meg, de a szakemberek szerint kicsi az esélye, hogy a kórokozók rossz kezekbe kerültek.
Katalán kutatók Japán felett mintegy 3000 méterrel vettek mintát a levegőből, hogy kiderüljön, milyen kórokozók találhatók ebben a magasságban. Meglepő eredmény született.
A tévhitekkel ellentétben a vizespalackok attól még nem sterilek, hogy tiszta vizet tölt beléjük az ember. Egy-egy kulacsban több problémás kolóniaképző egység van, mint a WC ülőkéjén.
A kutatók szerint érdemes lenne a tengerek mélyét alaposabban átnézni olyan anyagok után, amik segíthetnek legyőzni az antibiotikum-rezisztens baktériumokat. Ott ugyanis még nem nagyon keresgélt senki.
Az 1950-es évek után ismét gombás veszély leselkedik a banánra. Ezúttal egy alaposan átgondolt tervet szőttek, ami pontosan kivitelezve megelőzheti a súlyosabb problémát.
Kínai kutatók szerint a jövőben könnyebb lesz tanulmányozni az Ebola-fertőzés okozta szembetegségeket, valamint a vakcinát is könnyebb lesz kifejleszteni a kórokozó ellen egy új vírusnak köszönhetően.
Patrick Vallance, az Egyesült Királyság kormányának volt tudományos főtanácsadója szerint hiába beszéltek a G7-ek 2021-ben arról, mennyire fontos felkészülni egy következő világjárvány érkezésére, erről mintha mindenki megfeledkezett volna.
Az űrben még egy egyszerű nátha is sokkal rosszabb, mint a Földön – ebben már van tapasztalata néhány űrhajósnak. A Boeing ezért most egy olyan anyagot teszteltet a kozmikus bázison, amely segít megakadályozni a kórokozók terjedését.
Most először sikerült megpillantani egy olyan vírust, amely egy másik vírushoz kapcsolódik annak érdekében, hogy képes legyen megfertőzni a baktériumokat.
A Sheffieldi Egyetem kutatói veszélyeztetett állatok ürülékében mutattak ki olyan vírusokat, amelyek segíthetnek legyőzni az antibiotikumra rezisztens szuperbaktériumokat.
A Föld legidősebb és legnagyobb élőlényei közé tartozó, növényeket megbetegítő tuskógombafajok (Armillaria) fertőzőképességének genetikai hátterét vizsgálták nemzetközi együttműködésben a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársai – közölte az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat.
Tengerbiológusok szerint egy gyorsan terjedő, még ismeretlen kórokozó állhat a fekete tengeri sünök gyors pusztulása mögött, ami végső soron komoly hatással lehet a korallok egészségére.
Fellélegezhetnek a paradicsomtermesztők, úgy tűnik, egy új hazai fejlesztés révén sikerrel lehet szembeszállni a közelmúltban Magyarországon is megjelent, a paradicsom- és paprikatermésben súlyos károkkal fenyegető ToBRFV vagy Jordán-vírus terjedésével.