Aggódik az MSZP a kórházak megszűnése miatt
Az MSZP szerint a betegirányítási rendszer megváltoztatása miatt sokan nem kapják majd meg időben a szükséges orvosi ellátást.
Az MSZP szerint a betegirányítási rendszer megváltoztatása miatt sokan nem kapják majd meg időben a szükséges orvosi ellátást.
Egyetlen önkormányzat, a debreceni kap kárpótlást az államtól a májusban rekvirált kórházáért, kártalanításért még Veresegyház küzd, a főváros csak szóban harcolt az intézményekre fordított milliárdokért, a többi önkormányzat eleve nem próbálkozott - írja a Világgazdaság.
A július elsején életbe lépő új egészségügyi struktúrában oly módon határozták meg az egészségügyi szolgáltatók területi ellátási kötelezettségeit, hogy nem lesz lefedetlen térség az országban - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) csütörtökön. A betegeknek az ÁNTSZ tanácsa szerint elsősorban továbbra is háziorvosukat kell felkeresniük, ők a beutalási rend ismeretében a megfelelő intézménybe tudják majd irányítani őket.
Az egészségügyben létező korrupcióból általában csak a hálapénzt ismerik. Pedig a korrupció jelen van a kis értékű ágy melletti fogyókészlet-beszerzésektől a nagy értékű gépek megvásárlásán át a kórházi ingatlanfejlesztésekig, és összességében minimum vetekszik a zsebbe csúsztatott borítékokban lapuló tízezrek összegével. Közös pont, hogy az orvosarisztokrácia ebben a szegmensben is főszereplő. A hvg.hu korrupcióellenes sorozatának olyan darabja következik, amikor a szerző anonimitását kénytelenek voltunk megőrizni, mert ezeket a praktikákat részleteikben csak a piacot belülről szemlélők ismerik.
A kórházi osztályokra egyre több idegen merészkedik be, hogy üzleti tevékenységet végezzen, pedig a jogszabályi háttér egyértelmű, a gyógyintézményekben semmi fajta tevékenységet nem lehet végezni, ami a gyógyítást zavarja - írja a Privátbankár. A Nefminek a portál szerint több ötlete is van arra, hogyan lehetne visszaszorítani ezt a gyakorlatot.
Az Országgyűlésben valószínűleg jövő hétfőn lesz a zárószavazása annak törvényjavaslatnak, amelynek értelmében az önkormányzati fenntartású kórházak május elsejével állami kézbe kerülnek - jelentette be Török Krisztina, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) főigazgatója egy csütörtöki konferencián Budapesten.
Csak idén 24 milliárd forint kellene az államosított kórházaknak a legsürgetőbb felújításokhoz, amit saját vagy uniós forrásból kell megoldaniuk, mert tulajdonosuk, az állam nem ad rá pénzt - írja a Világgazdaság.
Az állam a korábbi tervezethez képest nem két lépcsőben, hanem egyszerre, és kettővel több, összesen 55 kórházat venne át májusban - derül ki a nemzeti erőforrás miniszter által pénteken benyújtott törvényjavaslatból.
A szlovák egészségügyben tapasztalható pénzhiány miatt tovább nő a feszültség a kórházak és rendelők, illetve a nővérek között: egyre több egészségügyi intézményben terveznek elbocsátásokat amiatt, hogy nem tudják miből finanszírozni a nővérek számára jóváhagyott bérminimumot.
A központosított beszerzéseket még csak tervezik, a mindennapi működéshez szükséges vásárlások ugyanakkor akadoznak az államosított kórházakban - írja szerdai számában a Világgazdaság.