Jövő hétre véleményezi a büdzsétervet a Költségvetési Tanács
A Költségvetési Tanács megkapta hétfőn a jövő évi költségvetési törvény tervezetét, amit október 27-28-ra szeretnének véleményezni.
A Költségvetési Tanács megkapta hétfőn a jövő évi költségvetési törvény tervezetét, amit október 27-28-ra szeretnének véleményezni.
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere azt mondta, az egészségügyi államtitkár élvezi a bizalmát, ráadásul "nagyon komoly feladatai is vannak".
Az NGM államtitkára szerint a nemzetközi szervezetek és a befektetők is elismerik a kormány gazdaságpolitikájának és fegyelmezett költségvetési gazdálkodásának eredményeit, ezt mutatja a túlzottdeficit-eljárás megszüntetése is.
Orbán Viktor szerint Magyarország azon kevés országok közé tartozik, amely tud mondani valamit arról, hogyan lehet csökkenteni a munkanélküliséget.
Az MSZP azt követeli, hogy a kormány minél előbb hozza nyilvánosságra, mit tartalmaz a jövő évi költségvetés - mondta vasárnapi, budapesti sajtótájékoztatóján a költségvetési bizottság szocialista elnöke.
A múlt év első felében keletkezett költségvetési maradvány nagyságáról, és azok átcsoportosításáról hozott határozatot a kormány - a jogszabály a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.
A NAV ellenőrei lecsaptak egy Veszprém megyei cégre, ahol a dolgozók évek óta feketén kapták a fizetésük jelentős részét. A céget irányító illető a gyanú szerint a bérek után fizetendő adók és járulékok eltitkolásával 91 millió forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek. A bíróság elrendelte előzetes letartóztatását, tettéért akár 8 évig terjedő szabadságvesztést is kaphat.
Az MSZP arra szólítja fel Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert, hogy szeptember 30-áig nyújtsa be a jövő évi költségvetést, amellyel egyértelműen megcáfolhatja azt, hogy 1700 milliárd forintos megszorítást tervez a kormány.
A töltött káposzta hányszor jó felmelegítve? Legalább harmadszor dob be valami nagy átalakítási, az állam jóárasításáról szóló programot az Orbán-kormány, ám az előző kettő kudarcát jelzi már az is, hogy négy éve egy helyben toporgunk, a magyar állam pedig sokkal drágábban működik, mint a szlovák, a cseh vagy a lengyel. Ráadásul most nem is kéne semmit csinálniuk, a gazdaság és az EU elintézi helyettük a munkát. De akkor miben mesterkednek? Valaminek helyet akarnak csinálni: mégis megvalósul az egyszámjegyű szja álma? Vagy az államadósság a nagy gond, amit a paksi atomerőműre kapott orosz gigahitel még tetéz is. Orbán Gyurcsány taktikáját másolja: beveti azt, amit egyszer már elsütött.
Politikusok ejtőernyősök lesznek állami bankokban, lesz újra iskolai papírgyűjtés, jön az EuroJackpot – és még egy sor fontos dologról döntött a parlament.
Kivételesen szerdán és pénteken ülésezik az Országgyűlés: szerdán megszavazhatják a bankok elszámoltatásáról szóló törvényt és új alkotmánybírákat választhatnak, pénteken pedig sor kerül az LMP által javasolt vitanapra a paksi bővítésről. Mellékesen pedig megszavazhatják azt a törvényt, amely lehetővé teszi majd, hogy két héttel később nyújtsák be a jövő évi költségvetést, mint szokták.
Németországban azon uniós munkavállalóknakis jár a családi pótlék, akik gyermekeiket otthon hagyták. Ez egészen busás összeg is lehet magyar szemmel, hiszen két gyerek után közel 120 ezer forintnyi juttatást lehet kérni. Ráadásul négy évre visszamenőleg is jár a pénz. A német támogatásra egyre több ott dolgozó kelet-európai vendégmunkás harap rá, a támogatásra utazókat igyekeznek kiszűrni a nyugati államok.
Október 12-én önkormányzati választásokat tartanak, a kormánynak pedig október 15-ig kéne nyilvánosságra hozni a jövő évi költségvetést. Vajon miért írják át most gyorsan a határidőket úgy, hogy elég legyen október végéig kiteríteni a lapokat?
A tavalyi költségvetés végrehajtása a jogszabályi előírásoknak megfelelt, a zárszámadási törvényjavaslat megalapozott, és tovább javult az egyes intézményi beszámolók és fejezeti elszámolások megbízhatósága – állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ).
Augusztusig nyilatkozhatnak a tárcák a zárolásokról, az év utolsó hónapjaiban derül ki, hogy a kormány a makrogazdasági és az államháztartási mutatók tudatában fel tudja-e szabadítani az összeget.
Több olyan kormányhatározat is megjelent a hétfői Magyar Közlönyben, amelyek a költségvetést érintik. Az egyik szerint a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ idei működéséhez majdnem 20 milliárd forintos pluszforrást nyújtanak a 2013-as költségvetési maradványösszegek terhére, egyebek mellett hittanoktatásra. Lesz pénz Forma-1-es közvetítésre és a 7 milliárdot kap a Nemzeti Választási Iroda.
Az online pénztárgépek jobban teljesítenek.
Az idei első féléves 82,6 százalékos államháztartási hiány nem számít magasnak, és ezúttal is a szokásos lefutás jellemzi hiányt, vagyis az első félévben magasabb a több kiadás miatt, de év végére "kisimul" - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfőn este a Hír TV Magyarország élőben című műsorában. Szerinte a korábban bejelentett 110 milliárdos költségvetési zárolás nem megszorítás.
A kormány eddig tagadta, hogy be kéne avatkozni a költségvetésbe. Ma egy konferencián a nemzetgazdasági miniszter jelezte, 110 milliárd forintot nem engednek elkölteni a minisztériumoknak, máskülönben baj lenne.
Nem sajnál a kormány 152 milliárd forintot négy társaság magánkézben levő részesedésére, így vennék állami tulajdonba őket. Van műsorszolgáltató, gázkereskedő és -szolgáltató, hulladékgazdálkodó cég a célpontok között.