Washington Post: Le kell győzni Trumpot, ha a világ ragaszkodik a demokráciához
A jogállamiság ügye és Amerika helyzete elválaszthatatlanok egymástól, írja a vezető amerikai lap.
A jogállamiság ügye és Amerika helyzete elválaszthatatlanok egymástól, írja a vezető amerikai lap.
Még amerikai jobboldali körökben is meglehetősen ellentétesen ítélik meg a magyar miniszterelnököt.
A nemzetközi sajtó több cikkben is foglalkozik a helyzettel, miután a német külügy magyarországi antiszemitizmust emlegetett.
Az osztrák lap online vitája több szempontot figyelembe véve elemzi Magyarország állapotát és a belarusz helyzetről is szót ejt.
Ha elnökváltás lesz Amerikában, az éppen akkor ad majd lökést a liberális erőknek Európában, amikor a belarusz fejlemények is jelzik, hogy az olyan erős emberek számára, mint Orbán Viktor, az öregedés a legnagyobb ellenség - írja a Financial Times.
Lukasenko a hatalom megszállottja, de milyen választási lehetőséget hagy, amikor azt mondja az embereknek, hogy csak akkor mond le, ha megölik? – teszi fel a kérdést az fehérorosz ellenzéki elnökjelölt kampányfőnöke.
A Süddeutsche Zeitungnak nyilatkozott egy ismert fehérorosz író, az országa helyzetéről és a tüntetéshullám lehetséges kimeneteléről. Szerinte sok dolguk van még, akkor is, ha Lukasenko távozik.
Timothy Snyder, a Yale Egyetem történésze sajnálatosnak tartja, hogy az amerikaiak mással vannak elfoglalva és nem figyelnek oda, pedig Fehéroroszország bátor népe utat mutat az Egyesült Államoknak is, hogy miként kell farkasszemet nézni a legrosszabbal és legyűrni azt.
A Lukasenkával szembeszálló asszonytrióból már csak a kampánystáb vezetője van belorusz földön, az elnök kihívója és másik közvetlen munkatársa elhagyta az országot.
A világsajtónak folyamatosan napirenden kell tartania a magyar média helyzetét, hogy mutassa: szolidáris a maradék pár független orgánummal – írja például a Der Standard.
A két hete elhunyt, az idehaza Wallenberg-díjjal kitüntetett polgármester életműve, a cigányok beilleszkedésének lehetőségét felmutató "cserdi csoda" sok határon túl is elismerést vált ki.
Nem meglepő, hogy a közelmúltban tartott brüsszeli csúcstalálkozón a történelmi jelentőségű gazdasági megállapodások álltak az előtérben, ugyanakkor azon sincs mit csodálkozni, hogy ezúttal is a jogállam húzta a rövidebbet. Így látja a helyzetet Slawomir Sierakowski, a varsói Haladó Tanulmányok Intézetének igazgatója, a Német Külkapcsolati Tanács vezető munkatársa.