Őrizetbe vették a volt lengyel igazságügyi minisztert az ottani Pegasus-ügy miatt
A politikus, aki korábban a Magyarországra menekült Marcin Romanowski főnöke volt, egy tévéstúdióból távozva a rendőrökkel találta szembe magát.
A politikus, aki korábban a Magyarországra menekült Marcin Romanowski főnöke volt, egy tévéstúdióból távozva a rendőrökkel találta szembe magát.
Ez volt az egyik legfontosabb választási ígéret. Hatályba ugyan nem fog lépni a törvény, mert a köztársasági elnök megvétózza, de legalább a kormánypártoknak sikerült egységet mutatniuk.
Izgatottan várta mindenki, megkísérelnek-e bejutni az ülésterembe a mandátumuk megszűnését el nem ismerő politikusok. Végül nem tették, de azt ígérik: hamarosan ott lesznek. A jogvita nehezíti a törvényhozást.
De a hivatalba lépéséhez még a köztársasági elnök aláírására is szükség van. Az esküt várhatóan szerdán teheti le.
Újraválasztotta a lengyel törvényhozás azt az Országos Bírósági Tanácsot (OBT), amelynek politikai függősége a jogállamisággal kapcsolatos konfliktus fő oka. Ez továbbra is gátolhatja a Helyreállítási Alap pénzének felszabadítását. A lengyel bírói kar nagy része bojkottálta az eljárást.
Nem csak Magyarország sara, hogy néhány napja elkaszálták az uniós klímacélt, Lengyelország is vastagon benne van. Egy 13 éves lány nem tud megbocsátani a politikusoknak, ezért tüntetésbe kezd.
A lengyel parlament felsőháza is jóváhagyta azt a vitatott törvényt, amely büntethetővé teszi, ha a sajtóban Lengyelországra hárítják a náci Németország által elkövetett háborús bűntettekért való felelősséget, többek között azáltal, hogy a "lengyel haláltáborok" kifejezést alkalmazzák.
A lengyel parlament büntethetővé tette a "lengyel haláltáborok" kifejezés használatát. De mi is ezzel a probléma?
A lengyel szejm elutasította szerda éjjel a magzatvédő törvény liberalizálását célzó polgári kezdeményezést, és további vitára bocsátotta a beteg magzatok művi vetélését tiltó törvénymódosítási javaslatot.
A lengyel kormánypárt elnöke látszólag elmélyülten bújta a könyvet.