A britek után most a kanadaiak védik a román légteret
Szeptembertől decemberig CF-18 Hornetek látják el a feladatot.
Szeptembertől decemberig CF-18 Hornetek látják el a feladatot.
Magyarország légterébe Beregsuránynál lépett be szombaton éjszaka az a kisrepülő, amely nem létesített kapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással, ezért a NATO Integrált Légivezetési Központ riasztotta a Magyar Honvédség készültségi szolgálatát.
A magyar vadászgépek a határig kísérték az Egyiptomból Berlinbe tartó repülőgépet.
A Tu-154 utána átrepült a New Jersey állambeli Bedminster felett is, ahol Donald Trump elnök éppen szabadságát tölti. Igaz, mindez az amerikai kormány engedélyével történt.
Magyarokat is személyes szankciókkal riogat az az orosz politikus, akinek gépét nem engedték beszállni egyes EU-tagállamok a légterükbe.
Apró vagy nagyon komoly diplomáciai villongás Románia és Oroszország között? A románok nem engedték be a légtérbe a szankciós listán szereplő orosz politikust, aki kikelt magából a Twitteren.
A Gripenek felügyelik a szlovén légteret is. Kedden egy Ugandába tartó Airbus miatt kellett felszállniuk.
Az orosz védelmi minisztérium szerint a vadászgép "üdvözlő manővert" hajtott végre a Fekete-tengernél, aminek hatására az amerikai járőrrepülőgép irányt változtatott és eltávolodott az orosz határtól.
Rekordot döntött nyáron a magyar légtéren átrepülő gépek száma. Augusztus 6-án az abszolút rekord is megdőlt: 2745 járat a magyar égen, egyetlen napon. Júliusban és augusztusban több mint havi százezer gép zúgott el felettünk.
Az Abu-Dzabiból Londonba tartó gép néma maradt, nem vette fel a kapcsolatot a légi irányítással. A repülőt 5 óra 40 perckor elfogták, majd kikísérték a légtérből az ügyeletes magyar harci gépek.
Huszonnégy órán belül két, gyaníthatóan orosz harci repülő sértette meg Finnország légterét – tette közzé pénteken a skandináv ország védelmi minisztériuma.
Kijevben bekeményítettek, már a légteret sem engedik használni az orosz repülőknek.
Orosz katonai gépek kétszer is megsértették a török légteret. Jens Stoltenberg NATO-főtitkár szerint ez aligha lehet véletlen, Moszkva pedig eddig nem adott valódi magyarázatot az incidensekre.
Megsértette egy orosz harci repülőgép Törökország légterét a szíriai határnál. A török külügyminisztérium bekérette Moszkva ankarai nagykövetét, hogy tiltakozzon a légtérsértés miatt.
Már szeptember 10-én elrendelték a légtérzárat a menekültválság miatt, de csak most derült ki. A zár húsz kilométeres sávban, 1350 méteres magasságig érvényes. A légteret csak a rendészeti, honvédelmi, mentő és kutató-mentő, valamint katasztrófavédelmi feladatokat végrehajtó légijárművek használhatják.
Úgy haladt át a cseh, majd a szlovák légtéren egy angol felségjelzésű Boeing 757-es utasszállító, hogy nem lépett kapcsolatba az ottani civil légi irányítással. Emiatt riasztottak itthon két Gripent – írja a Velvet. A Honvédelmi Minisztérium megerősítette, hogy bevetették a vadászgépeket.
A szabad útvonalú légtér bővítését és egy repülőtéri döntéstámogató rendszer kiépítését támogatja az unió. A projektek összköltségvetése eléri a 3,2 millió eurót, amelynek 50 százalékát finanszírozza Brüsszel.
A budapesti le- és felszálló forgalom 5 százalékkal, az átrepülő forgalom 19 százalékkal nőtt az idén az első negyedévben – írta a Világgazdaság.
Bekérették a londoni külügyminisztériumba Oroszország nagy-britanniai nagykövetét, miután szerdán orosz vadászgépek húztak el a La Manche fölött, állítólag úgy, hogy válaszjeladóik ki voltak kapcsolva. Az oroszok szerint a gépek nem sértették meg egyetlen ország légterét sem, így nem jelentettek veszélyt.
Bosznia-Hercegovina függetlenségének 22 évvel ezelőtti kikiáltása óta először szerezte meg a felügyeletet saját égboltja felett – jelentették be csütörtökön Szarajevóban.