A melegházasság csak a ürügy a párizsi kormány ellen?
Tízezrek részvételével harmadik alkalommal rendeztek vasárnap tömegtüntetést Párizsban a melegházasságot ellenzők. A tüntetők a francia kormány politikáját is támadták.
Tízezrek részvételével harmadik alkalommal rendeztek vasárnap tömegtüntetést Párizsban a melegházasságot ellenzők. A tüntetők a francia kormány politikáját is támadták.
Állampolgári kezdeményezésre aláírásgyűjtést indítottak kedden Finnországban az azonos neműek házasságának engedélyezéséért.
A volt amerikai külügyminiszter, Hillary Clinton egy videóüzenetben fejtette ki, hogy miért támogatja a melegek házasságát.
A francia parlament keddi döntésével újabb országban engedélyezték a melegek házasodását, míg máshol még mindig lefejezéssel oldják meg a problémát. A progresszió és maradiság küzdelmének beállított melegházasság-vita azonban ellentmondásokkal terhelt.
A francia nemzetgyűlés megszavazta kedden az azonos neműek közötti házasság legalizálását, valamint azt, hogy ezek a párok is fogadhassanak örökbe gyereket.
Nagy többséggel támogatta a brit parlament alsóháza kedd este az azonos nemű párok házasságának engedélyezését célzó törvénymódosítási javaslatot. A kormányzó Konzervatív Párt képviselőinek többsége azonban a szavazati arányok alapján elvetette saját kormányának indítványát, vagy legalábbis tartózkodott.
Petíciót adtak át vasárnap délután a brit Konzervatív Párt aktivistái David Cameron kormányfőnek, tiltakozva az azonos neműek házasságának tervezett engedélyezése ellen.
Ez a legnagyobb reform a halálbüntetés 1981-es eltörlése óta Franciaországban.
Elfogadhatatlannak tartja a francia jobboldal, hogy a melegházasság engedélyezéséről szóló parlamenti vitában egy kormánypárti képviselő az ellenzék felé fordulva azt mondta: "a rózsaszín háromszög ideje lejárt". Közben Franciaországban már létezik olyan weboldal, amelyen meleg párok válására szakosodott ügyvédek hirdetik magukat.
Megkezdődött a melegházasságot engedélyező törvénytervezet vitája a francia nemzetgyűlésben. A Házasodhasson mindenki! című szocialista javaslat kimondja, hogy a házasság "két különböző vagy azonos nemű ember között" létrejövő egység. A jogszabály arra is lehetőséget teremtene, hogy a homoszexuális párok gyermekeket fogadjanak örökbe.
Beterjesztette pénteken a londoni alsóház elé a brit kormány az azonos neműek házasságának engedélyezésére kidolgozott törvénymódosítási javaslatot. A módosításról a képviselők várhatóan februárban szavaznak, és elfogadása bizonyosra vehető. Hatályba lépése után az azonos nemű párok polgári és egyházi szertartás keretében is házasságra léphetnek majd egymással.
Karl Lagerfeld két fényponttal zárta a Chanel szerda esti haute couture divatbemutatóját.
Több mint ezer római katolikus pap nyílt levélben tiltakozott Nagy-Britanniában az azonos neműek közötti házasság legalizálása ellen. A "Coalition for Marriage" nevű szervezet pedig kampányt indított, hogy megnyerjen legalább 65 olyan parlamenti képviselőt, akik bizonytalanok a kérdésben.
Több százezres tömeg tüntetett vasárnap Párizsban a Francois Hollande szocialista francia köztársasági elnök melegházasságot engedélyező törvényjavaslata ellen.
A franciaországi muzulmánok egy része csatlakozik a katolikusok által vezetett mozgalomhoz, amely az azonos neműek házasságának a szocialista kormány által kezdeményezett törvényesítése ellen tiltakozik.
Franciaországban a hétvégén több tízezren tüntettek a melegházasság bevezetéséért, vasárnap Párizsban vettek részt a legtöbben demonstráción.
Megszavazta a melegházasságot legalizáló törvényt az uruguayi képviselőház kedd este: a törvény szabályozza a külön- és az azonos neműek házasságát is. Uruguay már több szempontból tabudöntő országnak számít Latin-Amerikában, hiszen Montevideo októberben legalizálta az abortuszt.
Leszbikus párt eskettek össze a West Point-i katonai akadémia főkápolnájában.
Civil szervezetek és a több kormánytag részéről is értetlenséget váltott ki szerdán Franciaországban Francois Hollande államfő előző napi kijelentése arról, hogy a melegházasság jövő évi engedélyezése után a lelkiismereti szabadság nevében az azt ellenző polgármestereknek nem lesz kötelező a párokat összeadni, helyetteseikre bízhatják a feladatot.
Összecsapások törtek ki vasárnap a melegházasság engedélyezése elleni újabb tüntetésen Párizsban, amikor a tiltakozók egy része rátámadt a feminista ellentüntetőkre és a megmozdulásról tudósító újságírókra.