Érvénytelenítették a melegházasság tilalmát az USA egyik vaskalapos államában
Egy szövetségi bíró kedden érvénytelennek és alkotmányellenesnek nyilvánította az azonos nemű párok házasságára vonatkozó oklahomai tilalmat.
Egy szövetségi bíró kedden érvénytelennek és alkotmányellenesnek nyilvánította az azonos nemű párok házasságára vonatkozó oklahomai tilalmat.
Mintegy 7 ezer homoszexuális pár házasodott össze tavaly Franciaországban, ahol összesen 238 ezer esküvő volt 2013-ban - derül ki a statisztikai hivatal (INSEE) kedden nyilvánosságra hozott összesítéséből.
Utah állam nem ismeri el a területén azonos nemű párok által megkötött több mint ezer házasságot - jelentették szerdán. A meleg párok összeadását december 20-án kezdték meg a többségében mormonok lakta államban, miután egy szövetségi bíró az Egyesült Államok alkotmányával ellentétben állónak ítélte az utahi alaptörvénynek azt a rendelkezését, amely tiltja a homoszexuálisok frigyre lépését.
Az amerikai legfelsőbb bíróság hétfőn elrendelte, hogy Utah államban függesszék fel a házassági okiratok kibocsátását az azonos nemű párok számára.
Elutasítóan nyilatkozott Ferenc pápa az azonos neműek örökbefogadáshoz való jogáról egy decemberi magánkihallgatáson egy máltai püspök közlése szerint.
Új-Mexikó amerikai szövetségi állam legfelsőbb bírósága egyhangú szavazással legalizálta csütörtökön az azonos neműek házasságát. Így Új-Mexikó lett a 17. állam az Egyesült Államokban, amely egész területén engedélyezte a melegházasságot.
Eltávolították a metodista egyház papi rendjéből a saját fia melegházasságát celebráló lelkészt, mivel megsértette egyházának szabályait.
Az abortusz- és melegházasság-ellenes amerikai papot a Püspöki Kongregációból küldte el a pápa, aki állítólag "jó püspököket akar, függetlenül attól, hogy konzervatívak vagy liberálisak-e".
Ausztráliában a legfelsőbb bíróság megerősítette az azonos neműek házasságkötésének tilalmát csütörtökön, csupán néhány nappal azután, hogy az országban - egy tartományi jogszabály alapján - megkötötték az első melegházasságokat.
Március végétől köthetnek házasságot azonos nemű párok Nagy-Britanniában – jelentette be kedden Maria Miller esélyegyenlőségi államtitkár. A politikus szerint a házasság a társadalom egyik legfontosabb intézménye, és "2014. március 29-étől mindenki számára nyitva áll", függetlenül attól, hogy a házasulandók azonos vagy ellenkező neműek. Az államtitkár úgy fogalmazott: "a házasság evolúciójának újabb lépéséről" van szó.
A KDNP a keresztény európai értékek győzelmének tekinti, hogy a horvát népszavazáson az emberek közel kétharmada támogatta a házasság "keresztény felfogás szerinti", egy férfi és egy nő közötti életközösségként való meghatározását.
Több egyházi csoport is tiltakozik amiatt, hogy a skót parlament a melegházasságot legalizáló törvényjavaslatról tárgyalt – közölte a Christian Today című brit lap.
Illinois lett az Egyesült Államok 16. olyan állama, amelyben engedélyezik a homoszexuális párok házasságkötését.
Frank Schaefer 51 éves pennsylvaniai metodista lelkészre kedden szabta ki büntetését az egyházi bíróság, amely kimondta, hogy ha a lelkész ez idő alatt vét az egyház szabályai ellen, elveszíti hivatalát.
Hivatalvesztéssel sújthatnak Amerikában egy protestáns lelkészt, aki saját fiát házasította össze egy másik férfival, megsértve ezzel egyházának homoszexualitásra vonatkozó tanítását.
A hawaii képviselőház után az amerikai szövetségi állam szenátusa is jóváhagyta kedden az azonos nemű párok házasságával kapcsolatos törvényt, amit Neil Abercrombie kormányzó várhatóan szerda reggel ír alá. Ezzel Hawaii az Egyesült Államok 15. állama lesz, amelyben a melegek is házasságot köthetnek.
A melegházasságok ellen emelte fel szavát egy ír püspök azután, hogy a dublini kormány úgy határozott: 2015-ben népszavazást írnak ki a melegházasságok engedélyezéséről – írta a Zenit katolikus hírügynökség.
Barack Obama amerikai elnök üdvözölte, hogy Illinois lesz az Egyesült Államok 15. olyan állama, amelyben engedélyezni fogják a homoszexuális párok házasságkötését - közölte szerdán az amerikai média.
Törvényt fogadott el Ausztráliában az azonos nemű párok házasságának engedélyezéséről kedden a fővárost, Canberrát magában foglaló szövetségi terület parlamentje.
New Jersey kormányzója hivatalosan visszavonta a helyi legfelsőbb bíróságról az azonos neműek egybekelését megfellebbező keresetét, miután hétfőre virradóra ebben az államban is legálissá vált az azonos neműek házasságkötése.