Hont: A civilizációk visszacsapása
Vannak liberálisok, akik nemhogy Magyarországot, de egész Európát bekerítenék.
Vannak liberálisok, akik nemhogy Magyarországot, de egész Európát bekerítenék.
Szerda délután a menekültek egy csoportja megpróbált áthatolni a horgosi-röszkei kisebbik határátkelőn, több száz készenlétis érkezett a helyszínre, vízágyút és könnygázt is bevetettek a kövekkel és fadarabokkal dobálózó menekültek ellen, 14 rendőr megsérült. Egyre több busz már Horvátország felé indul a macedón-szerb határról Magyarország helyett. A horvát határ meghatározott helyein is kerítések épülhetnek Orbán Viktor szavai szerint. Pintér Sándor részleges határzárat rendelt el a Röszke-Horgos autópálya határátkelőhelyen, valamint a Röszke-Horgos közúti határátkelőhelyen csütörtök 0 órától 30 napig. Egy hosszú nap összefoglalója.
A kormányszóvivő a brit csatorának élő adásban nyilatkozva azt mondta: a legmegrázóbb jelenet szerdán az volt, amikor a tömeg gyerekeket használt élő pajzsként, és előfordult az is, hogy a rendőrsorfal felé dobáltak gyerekeket.
A Die Weltnek adott interjújában a külügyminiszter azt mondta: minden országnak, minden nemzetnek jogában áll eldönteni, hogy milyen közösségekkel szeretné megosztani sorsát, a bevándorlás pedig nem tudja megoldani Európa jövőjének kérdéseit, és a népesedési gondok megoldása a "jó családpolitika". Arról is beszélt, hogy a biztonsági erők nem használhatnak éles lőszert.
Ellentmond az UNHCR ajánlásainak az a magyar politika, hogy visszaküldik Szerbiába a menekülteket, noha Szerbia nem képes megbirkózni a jelenleg beáramló, nemzetközi védelemre szoruló emberek tömegével - közölte a főbiztosság.
Magyarország a horvát határ meghatározott helyein is kerítést létesít - közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Die Presse című osztrák lap honlapján szerda este megjelent interjújában. A kormányfő közös interjút adott a Die Presse mellett a német Die Welt, az angol The Times és a francia Le Figaro című lapnak. Az interjú késő estig csak az osztrák és a német lap online kiadásában jelent meg.
Ma éjszaka, hajnalban, illetve csütörtök délelőtt jelentősebb katonai konvojok haladhatnak Somogy és Baranya megye térségében, amelynek következtében forgalomkorlátozásokra is sor kerülhet.
Thorbjörn Jagland, az ET főtitkára írásban kereste meg a magyar kormányt, hogy tájékoztassák a megváltozott magyar jogi környezetről, hogy megfelelnek-e a nemzetközi emberjogi normáknak. A magyar külügyminiszter válaszában igyekezett megnyugtatni a főtitkárt.
A rendőrség nem erősítette meg az M1 hírét, miszerint "terroristát" vettek őrizetbe a határon, viszont elmondták, hogy több személyt is őrizetbe vettek, most pedig saját ellátmányukból vízzel és szendviccsel látják el a Magyarország területén lévő menekülteket.
Kilenc ítéletet hozott határzár tiltott átlépésének ügyében a Szegedi Járásbíróság szerdán. Valamennyi bírósági ítélet jogerőssé vált, és egy vádlott sem kérte a neki tolmács által lefordított döntés írásbeli kézbesítését anyanyelvén.
Részleges határzárat rendelt el a Röszke-Horgos autópálya határátkelőhelyen, valamint a Röszke-Horgos közúti határátkelőhelyen Pintér Sándor belügyminiszter csütörtöktől.
"Sokkolt az a látvány, ahogy ezekkel a menekültekkel és migránsokkal bántak, ez elfogadhatatlan" - mondta Ban Ki Mun, aki szerint minden országnak vannak belső problémái, de ez esetben háború és üldöztetés elől menekülő emberekről van szó, és "együttérzőnek kell lennünk". Szijjártó úgy reagált, hogy az ENSZ-főtitkár nyilatkozata bizarr és felháborító.
Görögország megerősítette szerdán a rendőri jelenlétet a Törökországgal közös szárazföldi határán, hogy megakadályozza a menekültek tömeges beáramlását.
Ezzel a címmel adott ki közleményt a magyar rendőrség szerda este, nem sokkal hét óra előtt a röszkei helyzetről.
A magyar rendőrök gumibotokkal megverték az RTS horgosi határátkelőnél forgató stábját és összetörték a felszerelésüket, hiába mondták, hogy az állami tévé munkatársai – írja az RTS portálja.
A szerb szociális miniszter a "leghatározottabban" tiltakozott szerdán amiatt, hogy a magyar rendőrség vízágyút vetett be az agresszívvé vált migránsok ellen a két ország közös határán.
A kormányszóvivő Röszkén azt mondta, a magyar rendőrök a testükkel védik a határt, nem fognak senki sem átengedni, ellenőrzés nélkül senki nem juthat be az országba.
Magyarország 30 napra felfüggeszti a forgalmat a Horgos-Röszke határátkelőhelyen - közölte a belgrádi magyar nagykövetség a szerb állami tévé tudósítása szerint.
Három évre szóló bevándorlási stratégiát és az idei évre szóló migrációs akciótervet fogadott el a romány kormány.
Franciaország "nem fog habozni" visszaállítani a határellenőrzést, amennyiben az szükségessé válik a következő napokban vagy hetekben - mondta szerdán Manuel Valls francia miniszterelnök a menekültválságról a nemzetgyűlésben rendezett vitában.