Már minden tizedik magyar aláírt a Fidesznek
900 ezer-egymillió közelében jár a Fidesz menekültkvóta elleni aláírásgyűjtése, és a kezdeményezők folytatják – mondta Tuzson Bence a köztévén.
900 ezer-egymillió közelében jár a Fidesz menekültkvóta elleni aláírásgyűjtése, és a kezdeményezők folytatják – mondta Tuzson Bence a köztévén.
Nem kell kötelező jelleggel migránsokat befogadniA vasárnap elfogadott zárónyilatkozatnak nem része az, hogy az Európai Unió országai között kötelezően szét lehetne osztani a migránsokat - közölte Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Unió és Törökország vezetőinek vasárnap Brüsszelben tartott rendkívüli csúcstalálkozójának végén.
Fizetni hajlandóak vagyunk, de kényszerbetelepítést nem fogadunk el - mondta Orbán Viktor az Európai Unió és Törökország vezetőinek rendkívüli csúcstalálkozója előtt.
Németország, Ausztria, a Benelux-államok, Franciaország, Svédország, Finnország és Görögország abban az esetben vállalná 400 ezer menekült befogadását, ha Törökország cserébe leállítaná az EU-ba irányuló tömeges bevándorlást.
Ha fent akarjuk tartani a schengeni övezetet, elengedhetetlen egy európai menekültelosztási rendszer kialakítása - mondta a német kancellár az alsóház előtt tartott beszédében. Merkel szerint a schengeni szerződés kidolgozói "bizalmi alapon" az EU külső határain fekvő tagországokra ruházták át a határőrizet feladatát, de nem tették meg "az utolsó lépést", nem gondolták végig, hogy miként kell eljárni válsághelyzetben.
November elején jelentette be a Jobbik, hogy csatlakozik a Fidesz aláírási kezdeményezéséhez, amit a kötelező kvótarendszer bevezetése ellen hívtak életre. A párt oldalán megindult a szavazás, de további kérdéseket is beemeltek.
A bevándorlás veszélyezteti kultúránkat, a kvóta szétteríti a terrorizmust - a napirend előtti Orbán-beszédből ismerős retorikai fordulatok kerültek be a kvótatörvényről szóló javaslat preambulumába, amit a párizsi vérengzés utáni hétfőn módosítottak jóval szókimondóbbra. Beleírták a kerítésépítést is.
A Századvég szerint a sajtó félreértelmezte az Eurobarometer közvélemény-kutatás eredményeit, mert szerintük abból az derül ki, hogy a teljes felnőtt magyar lakosság csupán 47 százaléka támogatná a kötelező kvóták ötletét, és azt is kizárólag a háborús menekültek esetében. Ők most azt mérték, hogy a magyarok többsége ellenzi a menekültkvótát, és a felnőttek 75 százaléka egyetért a határzárral.
Az Altus ügye véget ért Brüsszelben, a cég folytatja munkáját, a DK a menekültkvóta mellett gyűjt aláírást, a brit kormányfőnek pedig el kell döntenie, hogy tetszik-e neki az EU, vagy sem – mondta a Brüsszelben látogatást tett Gyurcsány Ferenc.