Tűzgömb szelte át az eget Magyarország közelében – fotó
Szombat este egy, a légkörben felrobbanó meteor ragyogta be az égboltot.
Szombat este egy, a légkörben felrobbanó meteor ragyogta be az égboltot.
A Föld körül keringő műholdakat és az ott lévő űrhajósokat is veszélyeztetné az a holdtörmelék, amelyet 2032-ben indíthat el a bolygó felé a 2024 YR4 nevű aszteroida.
Mintegy 63 360 km/h sebességgel érkezett meg a Földhöz a 2024 RW1 kódjelű aszteroida, ami méreténél fogva nem tudott kárt tenni a bolygóban.
Január 4-én hajnalban éri majd el a csúcsát a Quadrantidák nevű meteorrajból származó csillaghullás, ez lesz az év első látványos égi eseménye.
Egy mesés fényű meteort filmeztek le, amint végigszáguldott az éjszakai égbolton Törökországban.
Hamarosan kezdődik a Perseidák meteorhullásának maximuma – jó idő esetén hazánkból is látványos meteorzápor várható.
Egy szétrobbanó meteor okozott riadalmat Salgótarján környékén; többen azt hitték, földrengés volt.
Különleges felfedezést tett Avi Loeb harvardi professzor, kutatótársaival ugyanis talált több olyan kis fémgolyót is, amelyekről úgy gondolják, egy idegen életformához köthető technológiához lehetnek köthetőek.
Nincs mindenki tisztában vele, mi a különbség a meteor és a meteorit között. Akár tudja, akár nem, a Google kereső rejteget egy apró meglepetést a témában.
Várhatóan már nyáron útnak indul az a tudományos expedíció, amely az ismert harvardi fizikus, Avi Loeb vezetésével akarja felkutatni a 2014-ben Pápua Új-Guinea partjai közelében a Csendes-óceánba hullott, csillagközi térből érkezett objektumot.
Háromszor is robbant az a meteor, amit péntek este lehetett látni Magyarország felett.
A NASA Curiosity nevű járműve épp a marsi Sharp-hegy lejtőin haladt felfelé, amikor egy különös kőzetről készített fotót.
Hétfőn este a tiszta égboltnak köszönhetően izgalmas látványban volt részük a briteknek.
A Naprendszer külső részét képző Oort-felhőben sokkal több lehet a 10 grammnál nagyobb jeges-sziklás objektum, mint ahogyan eddig gondoltuk.
Szombat este egy fényes objektum ragyogta be a norvég eget, az ország déli részén lehetett látni.
A tűzgömbről egyelőre a szakemberek sem tudják, hogy meteor vagy űrszemét volt-e, ami belépett a légkörbe.
Augusztus 12-13. között tömegesen érik el bolygónk felsőlégkörét a Perseidák hullócsillagai, azonban a telihold miatt csak a legfényesebb meteorokat láthatjuk majd.
A méregdrága teleszkópot még májusban találta el egy mikrometeor, ami látható sérülést okozott. A berendezés üzemel, de a kutatók így sem teljesen nyugodtak.
Az űrszikla érkezéséről videó készült.