szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Különleges felfedezést tett Avi Loeb harvardi professzor, kutatótársaival ugyanis talált több olyan kis fémgolyót is, amelyekről úgy gondolják, egy idegen életformához köthető technológiához lehetnek köthetőek.

Idegen technológia lehet egy 2014-ben, Pápua Új-Guinea partjai közelében a Csendes-óceánba hullott, csillagközi térből érkezett meteorban – ezt állítja legalábbis Avi Loeb, a Harvard Egyetem fizikusa.

Loeb még idén tavasszal vetette fel egy nyári tudományos expedíció lehetőségét az objektumhoz, mert már akkor azt feltételezte, hogy lehetséges, hogy egy mesterséges, földönkívüli tárgy darabjai fekszenek a Manus-sziget közelében az óceán fenekén. Ez végül megvalósult, és a jelek szerint sikerrel is zárult.

Most – mint a CBS News írja – a talált anyagokat a Harvardra vitték elemzésre, és az Egyesült Államok űrparancsnoksága (U.S. Space Force) 99,999 százalékos bizonyossággal erősítette meg, hogy az egy másik naprendszerből jött.

Avi Loeb: Mesterséges, földönkívüli tárgy darabjai lehetnek a Csendes-óceán fenekén, elindulnak felkutatni őket

Várhatóan már nyáron útnak indul az a tudományos expedíció, amely az ismert harvardi fizikus, Avi Loeb vezetésével akarja felkutatni a 2014-ben Pápua Új-Guinea partjai közelében a Csendes-óceánba hullott, csillagközi térből érkezett objektumot.

Loeb és csapata a kormány által megadott, 10 km-es sugarú körben kezdett keresni, itt érhetett ugyanis földet az objektum. A szakemberek bonyolult számításokkal állapították meg, pontosan hol lehetnek a tárgyak, majd egy Silver Star nevű hajóval kezdték keresni őket az óceán fenekén, mágnesek segítségével.

Végül tíz kis gömböt, fémgolyót találtak, amelyek különböző színekben – arany, kék, barna –, egyik-másik egy mini Földre hasonlít.

Ami pedig az összetételüket illeti, 84 százalékban vasból, 8-ban szilíciumból, 4-ben magnéziumból, míg 2 százalékban titániumból állnak, de van bennük nyomelem is. A kutatók összesen 50-et találtak a kis fémgolyókból.

A talált kis fémgolyók.
Avi Loeb

„Az anyagszilárdság tekintetében keményebb, mint bármilyen korábban látott, és a NASA által katalógusba vett űrszikla” – jegyzi meg Loeb. Kiszámolták a Naprendszeren kívüli sebességét is, ami 60 km/másodperc volt, gyorsabb, mint a Nap közelében lévő csillagok 95 százaléka.

A fenti megállapítások nyomán a szakemberek arra következtetnek, hogy a tárgyak valamilyen másik civilizációból származó űrhajó, vagy valamilyen technikai szerkezet lehet.

A Harvardon a kutatás mostantól arra fog koncentrálni, hogy a talált tárgyak természetes vagy mesterséges eredetűek. Hátravan sok, a találat helyén készült felvétel elemzése, valamint még több törmelék átkutatása is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!